Після довгих років заборони Китаю колективний Захід головну загрозу для всього світу побачив у Російській Федерації. Нова доктрина НАТО повністю сконцентрована на європейському напрямку, а участь країн ЄС та альянсу у програмах постачання озброєння Україні говорять про те, що вони стоятимуть до кінця, розповів експерт Ради зовнішньої політики Олександр Краєв в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.
“Ми чітко побачили, що НАТО та європейські країни вбачають загрозу миру та стабільності саме в Російській Федерації. І фактично звідси у нас і збільшення гарнізонів та оперативних груп на східному фланзі, збільшення фінансування для європейських армій, звідси ми маємо велику відповідальність Сполучених Штатів за європейський регіон”, – поділився своїми спостереженнями експерт.
На його думку, основним ініціатором є Сполучені Штати, які, крім власних поставок, намагаються активізувати інші країни в цьому питанні. Якщо до плану ленд-лізу приєднаються союзники, озброєння в Україну йтиме постійно.
“Сполучені Штати ведуть переговори і з французами, і з британцями, і з іспанцями, щоб ці країни дрлучилися до ленд-лізу. Тому що дійсно американські Збройні сили можуть покрити якісно більшість із цих поставок, але якщо до них долучаться союзники, у них точно не буде перебою”, – розповів він.
За словами експерта, НАТО намагається оформити свої поставки озброєння не блоком, а окремими ініціативами. Але, крім того, альянс надає комплексну допомогу для опору російській агресії.
“З перших днів повномасштабного вторгнення Росії НАТО є ключовим хабом інформації. Тобто найбільше розвідданих, супутникових знімків ми отримуємо саме від об’єднаних штабів НАТО на східному фланзі. Саме вони є, умовно кажучи, нашими очима та вухами, особливо коли йдеться про супутникову розвідку”, – додав експерт.
Як зазначає Краєв, у Путіна на міжнародній арені залишився останній інструмент – залякування. Але “яструби” колективного Заходу зуміли поставити його на місце. Безкомпромісна політика західних країн, що базується на силі, зможе в результаті зламати путінську політику.
Читайте також:
Президент України та прем’єр Швеції зробили першу спільну заяву в історії відносин двох країн