США поки не бачать ознак підготовки Росії до ядерного удару, — Калан

Андреа Калан. Фото: uatv.ua

США сьогодні не бачать ознак підготовки Росії до ядерного удару. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан.

Вона зазначила, що Росія як ядерна країна поводиться дуже безвідповідально.

“Країна, яка має ядерну зброю, не повинна поводитися таким чином. Тож ми дуже серйозно ставимося до загроз, які чуємо від Росії, уважно стежимо за ситуацією. Але хочу сказати вам, що на сьогодні ми не бачимо, що Росія планує застосовувати цю зброю. Але, як ми всі знаємо, Путін є непередбачуваною людиною, і ми готові до будь-якої ситуації”, — сказала Калан.

Також вона пояснила, що США закликають своїх громадян негайно залишити територію Росії у зв’язку із оголошеною там мобілізацією.

“США давно радили, щоб американці виїхали з Росії. Вперше ми це робили в лютому після вторгнення в Україну. Заява цього тижня пов’язана з мобілізацією. Річ у тому, що Росія, російський уряд може не визнавати подвійне громадянство, а багато хто має подвійне громадянство — американське та російське. Російська влада може перешкодити виїзду американських громадян, які мають подвійне громадянство, і можуть призвати їх на військову службу”, — зазначила Калан.

Читайте також: Росія має розуміти загрози та поводитися як відповідальна ядерна країна, — Калан

Як повідомлялося раніше, європейські та американські політики розробляють екстрені плани на випадок, якщо президент РФ завдасть ядерного удару по Україні.

Прямий ефір