США нічого не робитимуть без союзників у Європі, в НАТО та в Україні, – Калан

Фото з сайта kanaldom.tv

Росія має обрати шлях деескалації, а не конфлікту. Про це сьогодні, 10 січня, в ефірі іномовлення України UA заявила офіційна представниця Державного департаменту США Андреа Калан.

Калан нагадала, що сьогодні в Женеві відбулися консультації щодо гарантій безпеки в Європі першої заступниці держсекретаря США Венді Шерман та заступника керівника МЗС Росії Сергія Рябкова. Перемовини тривали майже вісім годин.

“Вони обговорювали багато тем. І заступниця держсекретаря США на цій зустрічі наголосила на прихильності Сполучених Штатів до міжнародних принципів суверенітету, територіальної цілісності суверенних держав обирати свої власні альянси. Вона наголосила, що нам зараз потрібно звертати увагу на ескалацію з боку Росії, і потрібно, щоб Росія обрала шлях деескалації, а не конфлікту”, – сказала Калан.

Вона повідомила, що сьогоднішня зустріч Венді Шерман була першою у списку зустрічей, запланованих цього тижня. Так, завтра вранці Венді Шерман прямує до Брюсселя для зустрічі з партнерами та союзниками по НАТО, Європейському Союзу. 12 січня Шерман візьме участь у засіданні Ради НАТО-Росія, а наступного дня – відбудеться зустріч у Відні – в ОБСЄ.

“Так що сьогодні це просто перша зустріч. І нам треба продовжувати ці розмови. Бо, як наголосила заступниця держсекретаря Шерман сьогодні на своєму брифінгу, найголовніше тут – дипломатія. Для дипломатії нам потрібен час, нам треба мати простір, на якому ми зможемо обговорювати різні теми”, – додала офіційна представниця Держдепартаменту США.

Калан наголосила, що США усі свої дії проводять “у консультаціях, у тісному контакті з нашими партнерами та союзниками, включаючи Україну”.

“І, як ви знаєте, у держсекретаря США Блінкена і президента Байдена дуже тісні контакти зі своїми колегами в Україні. І ми нічого не робитимемо без наших партнерів, без наших союзників у Європі, в НАТО, і в Україні”, – резюмувала вона.

Читайте також: США під час переговорів у Женеві відкинули згортання політики відкритих дверей НАТО

Прямий ефір