США — Китай: про протистояння в Тихоокеанському регіоні розповів експерт

Прапори США та Китаю. Фото: mil.in.ua

США враховують всі загрози, які надходять від Китаю: як в Тихоокеанському регіоні, так і можливу допомогу Пекіна у російській агресії проти України. Про це сьогодні, 1 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив кандидат історичних наук, журналіст-міжнародник Єгор Брайлян. 

“НАТО є головним безпековим альянсом у світі, і він також визнав Китай не як загрозу, загрозою офіційно є Росія, але викликом. І зараз ми бачимо, що йде таке протистояння — “гра м’язами”. Тобто Китай порушує свободу мореплавства в Південно-Китайському морі, а США, зі свого боку, консолідують своїх союзників. І потрібно сказати, що США це вдається. А Китай своїми діями руйнує світовий порядок і світову економіку, в принципі порушує правила, встановлені у світі. Китай хоче своїми діями помститися, мабуть, Заходу, і на це є історичні причини”, — сказав він.

Експерт зазначив, що можливе вторгнення Китаю на Тайвань є головною загрозою для безпеки в Тихоокеанському регіоні з часів Другої світової війни.

 “Один з американських високопоставлених військових чиновників сказав, що потрібно готуватися до вторгнення Китаю на Тайвань до 2025 року. Якщо Китай здійснить цю військову агресію на Тайвань, це означатиме повне знищення того порядку, який був створений”, — зауважив Брайлян.

Також, за його словами, Китай продовжує уважно стежити за російською агресією проти України, а єдине, що заважає йому відкрито підтримувати Росію — це західні санкції.

“Скоро буде візит держсекретаря США Блінкена до Китаю, і як такий анонс візиту, було оголошено про санкції щодо китайської компанії (Spacety, — ред.), яка надавала супутникові знімки “вагнерівцям”. Пекін найбільше боїться економічних санкцій з боку Заходу, там розуміють, що якщо вони будуть відкрито підтримувати Росію, то наштовхуватимуться на санкції. Для Китаю економічна експансія є передумовою для геополітичної експансії”, — підсумував Єгор Брайлян. 

Читайте також: Візит Столтенберга до Південної Кореї: які цілі НАТО у Тихоокеанському регіоні (ВІДЕО)

Прямий ефір