Сі Цзіньпін познайомився з можливим наступником Путіна та оцінив його погляди: експерт розповів деталі

Президент РФ Володимир Путін і голова КНР Сі Цзіньпін, Фото: nytimes.com

Під час свого триденного візиту до Москви Сі Цзіньпін познайомився з можливим наступником Путіна — головою уряду РФ Мішустіним. Таку думку сьогодні, 23 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко. 

“Мішустін — альтернатива Путіну, на якому висить табличка “воєнний злочинець”. Зрозуміло, що з цією людиною справ уже не буде, але режим треба зберегти. Чому? Тому що якщо Росія програє і режим завалиться, він буде переформатований у демократичну Росію, яка стане ворожою Китаю”, — сказав він.

За словами дипломата, Сі Цзіньпін вважає, що Захід використовуватиме демократичну Росію проти Китаю, намагаючись стримувати його подальший розвиток. 

“Щоб уникнути цього, Китаю необхідно не допустити падіння кремлівського режиму, але необхідно змінити главу просто технічно. Тому що той — Путін — не виправдав високої партійної довіри, а для знайомства з новим кандидатом Сі використовує ось такі моменти: міжнародні форуми, де Китай просуває себе як одного з глобальних лідерів, щоб на цьому майданчику познайомитися і послухати Мішустіна, уточнити його погляди тощо. Фактично вони вже списали Путіна”, — резюмував Руслан Осипенко.

Читайте також: Візит Сі Цзіньпіна до Москви став історичною фіксацією васальної залежності Путіна — думка дипломата

Нагадаємо, 20 березня Сі прибув зі своїм першим за чотири роки візитом до Росії на тлі поглиблення міжнародної ізоляції Москви через її повномасштабну агресію проти України.

Читайте також: Публічна демонстрація домовленостей: що пишуть західні ЗМІ про візит Сі Цзіньпіна до Москви

Прямий ефір