Швеція виділила Україні на цей рік пакет допомоги на суму 4 мільярди євро і готова навчати українських пілотів на винищувачах Gripen (“Гріпен”). Про це сьогодні, 17 квітня, повідомив президент Володимир Зеленський на спільному брифінгу з королем Швеції Карлом XVI Густавом, інформує FREEДОМ.
Він зазначив, що Київ розраховує посилити захист повітряного простору завдяки масштабній підтримці Швеції та передачі винищувачів Gripen.
“Швеція входить до п’ятірки найбільших донорів, які надають підтримку нашим Збройним силам і нашому народу. Тільки цього року Швеція виділила 4 мільярди. Ми також вдячні за таку потужну нову програму щодо зміцнення захисту нашого неба, нашого майбутнього, сучасного повітряного флоту з літаків шведського виробництва — “Гріпен”. Ми дуже на них розраховуємо. Наші пілоти почнуть тренування вже цього року”, — заявив глава Української держави.
Також Володимир Зеленський подякував королю Швеції Карлу XVI Густаву за постійну підтримку, зокрема за сприяння у поверненні українських дітей, яких викрала Росія.
Читайте також: Готуємося розширити нашу бойову авіацію завдяки Gripen, — Зеленський на 1514-й день війни
Нагадаємо, що король Швеції Карл XVI Густав сьогодні, 17 квітня, прибув до Львова. Монарх розпочав свій візит із вшанування пам’яті українських воїнів, які загинули у війні Росії проти України. Це перший візит Його Величності з початку повномасштабного вторгнення.














