Шойгу показав стрій танків — стільки російська армія у середньому втрачає за тиждень, — аналітик про межу можливостей ВПК РФ

Російські танки. Скріншот відео: РБК

Російський військово-промисловий комплекс (ВПК) не здатний виготовляти стільки сучасної техніки, щоб покривати всі втрати російської армії в Україні. Найімовірніше, зараз він уже працює з максимальною ефективністю. Такою думкою сьогодні, 7 травня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ поділився військовий аналітик Ян Матвєєв.

“Російська армія веде повномасштабну війну, втрачає дуже багато техніки щодня, щотижня. Спочатку весь російський бронетанковий ВПК і решта його частин були розраховані на поступову заміну старої техніки на нову. Навіть за понад рік війни російський ВПК не перебудувався на більш масове виробництво. Так, вони працюють, як самі заявляють, і в три зміни, і з великими перепрацюваннями, і завантажують усі можливі потужності. Але все одно жодних нових заводів не збудовано, жодних цехів не відкривають у великій кількості”, — коментує гість ефіру, додаючи, що на можливості ВПК РФ, безперечно, негативно впливають західні санкції.

Через це Росії не залишається нічого іншого, як намагатися наситити армію, знімаючи з консервації стару техніку, наприклад, танки Т-62. Як пояснює Матвєєв, для приведення їх в належний вигляд у РФ є деталі та критичні елементи, яких, очевидно, немає для більш сучасних озброєнь. Те саме стосується й артилерії, саме тому на фронт перекидають старі гаубиці.

“Нещодавно був пост одного з [російських] заводів із виробництва БМП-3. Вони заявляють, що виробляють близько сотні БМП-3 за квартал: виходить 30-35 штук на місяць. Здавалося б, дуже багато. З іншого боку, ми знаємо, що під 3 тис. уже різних БМП та БМД було втрачено. Це лише підтверджені фотографіями та відео втрати. Так, 400 машин на рік якось посилять російську армію, але цього зовсім замало. Плюс за рік, поки ці машини виготовлять, російська армія їх ще втратить”, — пояснює аналітик.

Матвєєв також прокоментував ролик, що з’явився напередодні, де міністр оборони РФ Шойгу демонструє стрій танків Т-90.

“Їх там десь 14-15 штук, приблизно стільки, можливо, трохи менше танків російська армія в середньому втрачає за тиждень. Тобто, це абсолютно неістотна кількість”, — порівняв аналітик.

На думку Яна Матвєєва, російський ВПК вже працює з максимально можливою ефективністю, і цих можливостей для армії РФ не вистачає.

Читайте також: “Друга армія світу” нагадує легкий піхотний підрозділ із дефіцитом техніки, — Гетьман

Прямий ефір