Шмигаль і Пленкович обговорили зміцнення співпраці між Україною та Хорватією (ФОТО)

Фото Урядовий портал

Поглиблення співпраці у торгово-економічній, туристичній галузях, у сфері цифровізації та освіти обговорили прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович.

Про це з посиланням на сайт Кабміну повідомляє UA.

Денис Шмигаль наголосив, що Україна і Хорватія мають значні перспективи розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин. Наразі зросли обсяги товарообігу. Так, за дев’ять місяців 2021 року загальний обіг товарів та послуг між Україною та Хорватією становить $90,1 млн, що на понад 24% більше від минулорічних показників.

“Ми зацікавлені в активізації торговельно-економічної співпраці з Хорватією як у традиційних галузях наших економік, подальшому усуненню бар’єрів у двосторонній торгівлі та спрощенню умов ведення бізнесу, так й у започаткуванні двосторонньої співпраці за новими актуальними напрямами, зокрема у сфері цифровізації та координації зусиль у боротьбі з пандемією”, – сказав Шмигаль.

Спільний інтерес для України і Хорватії може становити сфера інформаційних технологій та цифровізації. Прем’єр додав, що Україна прагне долучитися до єдиного Європейського цифрового ринку, сучасних технологій і світового ринку.

Цифровізація – один з основних векторів розвитку української економіки впродовж наступних років. Переконаний, що наш досвід у цій сфері може бути корисним для хорватських партнерів”, – зауважив очільник українського уряду.

Крім того, Шмигаль додав, що важливе місце у двосторонніх відносинах України й Хорватії посідає туристична галузь. Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович зазначив, що Хорватія підтримує прагнення України до інтеграції в Європейський Союз і намагається поділитися своїм досвідом.

Нагадаємо, 8-9 грудня у зв’язку з офіційним візитом до України прем’єр-міністра Республіки Хорватія Андрея Пленковича можливі тимчасові обмеження дорожнього руху в центральній частині міста, а також на деяких вулицях Дарницького району

Читайте також: Досвідом з деокупації й розмінування готова ділитися Хорватія з Україною

Прямий ефір