Щоб поставити на місце Росію: депутатка з України бореться за лідерство у ПАРЄ (ВІДЕО)

Фото з сайта qha.com.ua

40 членів Парламентської асамблеї Ради Європи висунули кандидатом у її президенти керівницю Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ Марію Мезенцеву. Її ключовим опонентом на виборах може стати проросійський депутат із Нідерландів Тіні Кокс.

Про це Мезенцева сьогодні, 23 січня, розповіла в ексклюзивному коментарі телеканалу UA перед вильотом до Страсбурга (Франція).

Президента ПАРЄ у Страсбурзі, де засідає Парламентська асамблея, обиратимуть у понеділок, 24 січня. За словами Мезенцевої, спочатку це мали бути “вибори без виборів”.

“ПАРЄ не очікувала, що взагалі будуть вибори. Це повинні були стати вибори з одним кандидатом, тобто без виборів. А ми все ж дотримуємось демократичних правил і процедур”, – зазначила нардепка.

Кандидатуру Мезенцевої запропонували 40 колег із різних країн та майже усіх партій ПАРЄ, окрім тієї, від якої йде депутат із Нідерландів.

“Це крайня ліва партія, комуністичного ґатунку, до неї також належать четверо наших російських колег, наприклад, які від Комуністичної партії (КПРФ, – ред.) нещодавно подали заяву про визнання “Л/ДНР”. Загалом, причин багато для такого номінування (на посаду президента ПАРЄ, – ред.). Але я не сама себе номінувала, а 40 колег із різних фракцій і національних делегацій”, – розповіла кандидатка в президенти ПАРЄ.

За словами Мезенцевої, голосування за президента ПАРЄ розпочнеться одразу після розгляду повноважень делегацій. Представники країн Балтії оскаржуватимуть повноваження делегації Росії та депутата Держдуми РФ Петра Толстого як віцепрезидента ПАРЄ.

“Для нас це важливо на тлі ескалації російської агресії, про яку вже говорить увесь світ. Київ, Донбас, південь України, кожна область зараз – у фокусі світової політики”, – зазначила Мезенцева.

Процедура виборів президента ПАРЄ відбуватиметься онлайн. Кожен делегат отримає персональний лінк, за яким особисто обере з двох кандидатів або не обере жодного.

Голосування відбуватиметься таємно, з 12:00 до 13:30 за українським часом.

Нагадаємо, глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що за добу понад 2,5 млн людей у всьому світі й десятки іноземних чиновників підтримали онлайнакцію Ukrainian Wave. Її у День Соборності України запустило МЗС.

Читайте також: Військова ескалація Росії проти України (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Прямий ефір