ShekBand: чим сімейний джазовий бенд дивує іноземну публіку (ВІДЕО)

Скрін з відео

Джазовий сімейний ансамбль ShekBand – учасник багатьох всеукраїнських фестивалів, переможець різних конкурсів. Він неодноразово представляв Україну на міжнародному рівні. Репертуар бенду – це не лише всесвітньо відомі джазові композиції, а й авторські роботи, а також джазові обробки відомих українських творів.

До складу колективу входять Артем, Анна і Максим Шекера.

Атмосфера в будинку цієї сім’ї завжди пронизана звуками музики, а інтер’єр нагадує чи то невеликий концертний зал, то чи студію звукозапису, то чи клас музичної школи.

“Мій чоловік також займався музикою в дитинстві, грав у джазбенді, і це, звичайно, не могло не позначитися на сімейних інтересах. Тому що хороша, “смачна” музика завжди звучить в будинку, в машині, всюди, де б ми не знаходилися. Діти до цього звикають, це оточує їх, і, звичайно ж, хочеться творити і створювати музику самим, відчути, як це – торкатися інструменту, як досягти оцієї гармонії, отримати цей дивовижний звук і отримувати від цього задоволення”, – каже мама тріо музикантів, Людмила Шекера.

Вивченням інструментів першим почав займатися старший син Артем – в 4,5 року йому запропонували фортепіано, і вже тоді був зроблений перший крок до сьогоднішнього сімейного джазбенду. Викладач із фортепіано Олена Труш прищепила Артему любов до музики, змогла його зацікавити. Але через кілька років Артем заявив, що хоче грати на контрабасі.

“Я познайомився з контрабасом і ми почали займатися, це вийшло якось випадково. З самого дитинства я завжди думав, що контрабас – це щось дуже велике, я думав, що повинен буду на сходи ставати, щоб на ньому грати. Я уявляв, як стою такий маленький, а контрабас – як двоповерховий будинок”, – говорить Артем.

Тим часом підростала Аня і теж долучалася до світу музики. Почали так само – в чотири роки з фортепіано. Але в цій унікальній сім’ї не прийнято зупинятися лише на одному інструменті.

“Я спочатку дуже хотіла на скрипку. А потім у мене вчителька з фортепіано запитала: “А чому на скрипку? Там все так складно”, а потім запропонувала грати на гітарі. Я подумала, що і справді, чому б і ні? І спробувала піти на гітару, і мені дуже сподобалося”, – згадує дівчина.

Крім гітари, Аня освоювала і блокфлейту, і арфу. Арфа досі займає серйозне місце в її музичному житті.

Що стосується молодшого брата Максима, то, як жартують у родині – у нього просто не було вибору, залишалося лише визначитися з інструментом.

“Коли мене ще не було, коли Аня з Артемом співали якісь пісеньки, то я у мами в животику відстукував ритм, а потім почав спати під бочкою, під найбільшим барабаном установки”, – розповів Максим.

Одного разу, побувавши влітку на одному з музичних фестивалів, сім’я познайомилася з Олексієм Прощенковим, піаністом, композитором і викладачем джазової імпровізації. Якраз з цього знайомства, як розповідає мама хлопців, почалася більш глибока і усвідомлена любов до джазу, і насичена серйозна робота.

Саме у батьків народилася ідея створити джазовий сімейний ансамбль. По-перше, це хороший привід об’єднати сім’ю навколо спільної справи, по-друге, це прекрасна можливість для розвитку, і по-третє, це саме те, від чого вся сім’я отримує колосальне задоволення.

“Музика – це завжди обмін енергією зі слухачем, безпосередньо та частина життя, яка допомагає якісь крихти цікавих ідей, цікавих енергетичних посилів з космосу через себе винести в наш простір, в наш вимір”, – вважає тато музикантів, Олександр Шекера.

Спочатку в ідею сімейного джазового бенду вірили тільки батьки, ну а самим дітям було просто цікаво отримати новий досвід. Викладачі ж поставилися до цього трохи насторожено – адже у всіх трьох був різний досвід гри на музичних інструментах.

“Все вирішив перший конкурс, тому що вже через рік навчання п’ятирічний Максим вийшов на сцену разом із братом і сестрою та зіграв у Вінниці на міжнародному конкурсі. І він так зіграв свою партію, що сімейний ансамбль ShekBand посів перше місце. Після цього сумніви розвіялися і всі зрозуміли, що в цьому напрямку потрібно працювати, працювати багато, інтенсивно та цікаво”, – каже Людмила.

За спиною у ShekBand – безліч серйозних конкурсів і фестивалів, на яких нерідко юним музикантам доводилося грати нарівні з дорослими колегами. Звичайно, хвилювання в них присутнє, але з часом учасники почали ставитися до виступів спокійніше, зосереджуючись на грі й отриманні від цього задоволення.

Колектив вже виступав із сольною програмою на Street music by Leopolis Jazz, встиг отримати премію імені Юрія Кузнєцова і зіграти на Odessa Jazz Fest. Бенд є володарем першої премії шостого Національного українського джазового конкурсу в Вінниці, неодноразово їх гру чули за кордоном.

А на конкурсі в Румунії – Bucharest International Jazz Competition – вони отримали спеціальний приз журі та стали наймолодшими учасниками.

Згодом ShekBand доріс уже до власного сольного концерту. Підготовка була нелегкою – треба було згадати всі твори, які розучували музиканти, але це було того варте.

“Це було цікаво, щось нове, ти цілу годину граєш сам, але це дало більше стимулу”, – говорить Аня.

Нерідко концерти проходять і в домашній обстановці – хлопці імпровізують, розучують композиції, які написав батько, а також створюють свої.

“В основному, наш учитель Олексій Вікторович допомагає вибирати класні твори, ми дивимося, і якщо нам сподобалося, то розучуємо їх. Також іноді ми вечорами збираємося і вигадуємо якісь свої невеликі твори”, – розповів Артем.

Більше випусків програми “Future UA” дивіться за посиланням.

Прямий ефір