СБУ перекрила канал незаконного працевлаштування українців за кордоном (ФОТО)

Фото СБУ

Служба безпеки України викрила на Буковині злочинну групу, яка налагодила протиправний механізм виготовлення і збуту підроблених документів, необхідних для безперешкодного перетину кордону в умовах COVID-19.

Про це повідомляє UA з посиланням на СБУ.

Організували її троє чернівчан навесні цього року. Для потреб свого “бізнесу” навіть орендували офіс. “Клієнтів” шукали через перевізників. Ділки підробляли довідки щодо відсутності коронавірусної інфекції SARS-CoV-2. А також свідоцтва про вакцинацію міжнародного зразка і навіть договори з іноземними роботодавцями (за умов жорсткого локдауну деякі країни “закрилися” для туристів, але залишалися доступними для іноземців, які в них працюють).

Для не громадян України зловмисники також мали набір “послуг”: виготовляли результати ПЛР-тестів, начебто зроблених за кордоном, страхові поліси. Усе робилося у стислі терміни і без відвідин медичних закладів.

“За даними слідства, вартість “послуг” становила від 200 грн за підроблену довідку про результати ПЛР-тесту до 3 тис. грн за повний пакет документів, необхідних для виїзду українського громадянина за кордон. “Пакет” для іноземця зловмисники оцінили у тисячу гривень”, – повідомляють у СБУ.

Така протиправна діяльність приносила до пів мільйона гривень чистого доходу на місяць.

У ході обшуків, проведених в офісному приміщенні та за адресами реєстрації, постійного місця мешкання і тимчасового перебування учасників схеми, правоохоронці вилучили:

  • спеціальне обладнання для виготовлення й підробки документів та комп’ютери із доказами протиправної діяльності;
  • підроблені штампи і печатки українських та іноземних компаній та комунальних закладів охорони здоров’я Чернівецької та інших областей;
  • готові бланки та обладнання для нанесення голограм.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії. Наразі вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру.

Нагадаємо, З початку 2021 року Державне бюро розслідувань задокументувало отримання хабарів українськими посадовцями на 20,8 млн гривень. Найбільше випадків отримання неправомірної вигоди зафіксовано в Києві.

Читайте також: В Україні посилять відповідальність за підробку COVID-сертифікатів, – МОЗ

Прямий ефір