Санкції та атаки дронами НПЗ: чому у РФ зросли ціни на нафтопродукти пояснив Пендзин

Олег Пендзин. Фото: facebook.com

У Росії зросли ціни на нафтопродукти. Причина — санкційні обмеження та удари дронами по нафтопереробних заводах (НПЗ). У зв’язку з цим Росія змушена закуповувати бензин з-за кордону, а ціни на паливо б’ють по кишенях росіян. Про це сьогодні, 18 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“У РФ здорово зросли ціни на нафтопродукти. Причому обмеження на експорт бензинів вони ввели ще до початку активного обстрілу українськими дронами російських НПЗ. Коли ми з вами говоримо про санкційні обмеження, які було запроваджено, то потрібно розуміти таке — у Росії на сьогоднішній момент десь 32 нафтопереробні заводи. Третину з них було побудовано в останнє 10-річчя. Це заводи сучасні, з досить глибоким переробленням нафти. І так вийшло, що після введення санкційних обмежень перше, що дуже було обмежено — це надходження запчастин і компонентів, зокрема й в нафтопереробну галузь”, — пояснив він.

Наразі Росія не в змозі самостійно забезпечити власні потреби в бензині.

“У Росії почалися певні проблеми з обсягами виробництва ще в грудні минулого року. Ось ця ситуація з обстрілами українськими дронами російських НПЗ призвела до того, що вперше за дуже тривалу історію Російська Федерація змушена домовлятися про закупівлю бензину по імпорту. Тривають переговори про постачання в Російську Федерацію казахського бензину. Тобто Росія себе бензином не забезпечує. Водночас різко зменшилися обсяги можливого експорту дизеля. Ціна на нафтопродукти на заправках дуже здорово б’ють по кишенях простих росіян”, — розповів експерт.

Читайте також: Через удари безпілотників по НПЗ у Росії на 14% скоротилося перероблення нафти — ЗМІ

Прямий ефір