Саміт миру та участь глобальних лідерів здатні повернути Статуту ООН повну дієвість і повний захист кожній націй, — Зеленський у зверненні наприкінці 819-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Україні потрібні системи й тактики, які дадуть змогу захищати свої позиції, міста й громади від російських бомб. Це зараз фактично основний інструмент російського терору й просування окупанта. Про це сьогодні, 22 травня, наприкінці 819-ї доби повномасштабного вторгнення Росії сказав президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Провів спеціальну нараду на базі РНБО та Ставки. Секретар РНБО Литвиненко, начальник Генштабу Баргилевич, віцепремʼєр-міністр Федоров, Мінстратегпром Камишін. Щодо нашого, українського, виробництва РЕБ, дрони, наша ракетна програма, наша протидія російським керованим авіабомбам. Складна тематика, і якщо щодо РЕБ, дронів, ракетної програми ми бачимо хороші тенденції, то з протидією російським бомбам ще треба дуже багато зробити. Деталі сьогодні обговорили”, — розповів Зеленський.

Також президент повідомив, що двічі говорив з головнокомандувачем генералом Сирським щодо ситуації на фронті.

“Напрямки основних боїв не змінились. Це передусім Покровський та інші донецькі напрямки. Також Купʼянський напрямок на Харківщині. Максимум уваги — усьому прикордонню зараз, і не лише у Харківській області, але й також на Сумщині. Завдання для наших підрозділів, загалом для Сил оборони теж незмінне. Ми маємо якнайбільше завдавати втрат окупанту, і я дякую кожному воїну, кожному солдату й командиру, які дійсно влучні, які дійсно забезпечують нам усім, усій нашій державі, необхідні результати”, — сказав він.

Глава держави подякував Швеції та прем’єр-міністру Крістерссону особисто за сьогоднішнє нове рішення про довгострокову підтримку України.

“Загальний обсяг — 7 мільярдів доларів. Це дійсно відчутно і зміцнить не лише нас, не лише Україну, а й увесь європейський периметр від Балтики до Чорного моря. Всюди, де російські божевільні можуть спробувати переглянути кордони на землі або на морі”, — наголосив Зеленський.

Також, за його словами, триває підготовка до першого Глобального саміту миру.

“Особисто запросив на Саміт іще чотири держави. Говорив сьогодні з лідерами Чилі, Албанії, Австрії та Мозамбіку. Плюс чотири держави на Саміті. Дякую. Звичайно, ми обговорили й наші двосторонні відносини”, — поінформував президент.

Він впевнений, що зараз кожен лідер, кожна держава здатні проявити своє лідерство, щоб саме цей рік став часом перемоги міжнародного права й справедливості, часом, коли програє не просто один агресор, а сама ідея війни — ідея перетворювати життя народів на руїни.

“Російська агресія спробувала перетворити Статут ООН на музейний експонат. Наш Саміт миру та участь глобальних лідерів здатні повернути Статуту ООН повну дієвість і повний захист кожній націй”, — заявив Зеленський.

Читайте також: Австрія, Албанія та Чилі підтвердили участь у Глобальному саміті миру

Нагадаємо, уряд Швеції погодив додатковий пакет військової допомоги Україні на понад 7 млрд доларів.

Прямий ефір