Руйнування інфраструктури України, мародерство: про що позов Ахметова проти РФ до ЄСПЛ

Бізнесмен Рінат Ахметов подав позов проти країни-агресора РФ до Європейського суду з прав людини через злочини проти України. Про це повідомляє прес-служба компанії SCM.

“Зло не може залишатися безкарним. Злочини Росії проти України та кожного українця — кричущі. Винні мають зазнати покарання. Мною — за допомогою найкращих українських та американських юристів — подано скаргу до Європейського суду з прав людини щодо відшкодування збитків. Цей позов – одна з перших міжнародних юридичних дій проти Росії, мета якої – зупинити злочинну діяльність російського агресора, знищення української економіки та розкрадання українських активів”, – заявив Рінат Ахметов.

Зокрема, бізнесмен просить ЄСПЛ притягти РФ до відповідальності за руйнування української інфраструктури, мародерство та крадіжку експортних товарів. Його інтереси представляє міжнародна юридична фірма Covington & Burling LLP.

На додаток до позову Ахметов просить суд про вживання термінових забезпечувальних заходів, які не допустять подальшої блокади українських портів, мародерства, крадіжки зернових, а також сталі, виготовленої підприємствами SCM.

“Пограбування українських експортних товарів — зерна та сталі — вже призвело до зростання цін на ці товари та збільшення у світі кількості людей, які помирають від голоду. Це варварство має бути зупинено, а Росія має сплатити сповна. Вірю у справедливість і борюся за неї”, — заявив Рінат Ахметов, закликавши інших бізнесменів, які постраждали від агресії РФ, звертатися до суду.

Раніше бізнесмен в інтерв’ю виданню НВ повідомив, що планує подати позов до міжнародного суду проти Росії з вимогою компенсації за активи, знищені її агресією. Тільки збитки, завдані військами РФ металургійним підприємствам Маріуполя (зокрема – “Азовсталь”), оцінюються в 18-20 млрд доларів.

Читайте також:

Британія виділить Україні до 10 млн фунтів на ремонт залізниці, щоб забезпечити перевезення зерна

Уперше за 100 років у Росії настав дефолт із зовнішнього боргу — Bloomberg

Армія РФ намагається блокувати Лисичанськ із півдня і знищує все, куди може дістати артилерія, — голова Луганської ОВА

У Маріуполі знайдено тіла 100 загиблих від бомбардування. Агресор РФ не планує їх ховати – мерія

Прямий ефір