Британія виділить Україні до 10 млн фунтів на ремонт залізниці, щоб забезпечити перевезення зерна

Велика Британія виділить до 10 мільйонів фунтів на ремонт української залізниці, щоб полегшити вивезення зерна із країни. Про це повідомляє офіс британського прем’єр-міністра Бориса Джонсона.

Крім блокування вивезення зерна з України через Чорне море – маршрут, яким історично експортувалося 96% українського зерна, російські атаки порушують його експорт залізницею.

“Щоб протидіяти цьому, Велика Британія виділить до 10 мільйонів фунтів стерлінгів ($12,28 млн) на матеріали та обладнання для ремонту залізничної інфраструктури України та допомогу у вивезенні зерна із країни залізницею”, – йдеться у повідомленні.

Також уряд Британії тісно координує з Україною питання, як максимально збільшити пропускну спроможність залізниці та забезпечити перевезення зерна.

“Росія не лише перешкоджає Україні експортувати зерно. З’являється дедалі більше доказів того, що РФ краде українське зерно та переправляє його контрабандою через кордон з метою продажу для збільшення військової скарбниці Путіна”, – зазначили у повідомленні.

Так, Британія виділить 1,5 млн фунтів стерлінгів на розробку процесу тестування, щоб визначити, чи зерно, яке продається Росією на світовому ринку, незаконно вивезене з України.

“Це допомогло б світовим урядам вирішити проблему вкраденого зерна, стримуючи російську активність у цьому напрямку та гарантуючи, що Україна отримає необхідний дохід від зерна, яке вирощує. Борис Джонсон попросить інші країни G7 приєднатися до цих зусиль”.

Нагадаємо, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький заявив, що від початку широкомасштабного вторгнення Росія вивезла із окупованих українських територій щонайменше 400 тисяч тонн зерна.

Читайте також:

Уперше за 100 років у Росії настав дефолт із зовнішнього боргу — Bloomberg

Армія РФ намагається блокувати Лисичанськ із півдня і знищує все, куди може дістати артилерія, — голова Луганської ОВА

У Маріуполі знайдено тіла 100 загиблих від бомбардування. Агресор РФ не планує їх ховати – мерія

Зеленський – білорусам: “Не дайте втягнути себе у війну”

Прямий ефір