Розширився перелік товарів, включених до гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine, — Пендзин

Завантаження продовольства на судна для експорту. Ілюстративне фото: mind.ua

Суттєво розширився перелік товарів, які включені до гуманітарної продовольчої ініціативи Grain from Ukraine. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Кілька днів тому серйозно розширився перелік тих товарів, які йдуть за програмою Grain from Ukraine. Це 2,5 тис. тонн соняшникової олії, яка у вигляді гуманітарної допомоги поїде у країни Африки. Тож у цій ситуації потрібно розуміти, що нічого не зупиняється, все працює”, — сказав він.

Економіст зазначив, що Україна вже вийшла на ті обсяги експорту через порти Чорного моря, які були 2021 року.

“Водночас потрібно чітко розуміти, що в нас із вами половини портів немає — у Миколаївській частині, у Херсонській. Тобто загальний обсяг того, що сьогодні вивозиться через одеський кущ, різко збільшився, що говорить про крайню зацікавленість і українських виробників, і світових споживачів в українському зерні. І вже ми чуємо про розширення переліку тієї продукції, яка ввозиться за програмою Grain from Ukraine”, — сказав Пендзин.

Читайте також: Продовольча безпека була одним із ключових питань на Глобальному саміті миру — розбір Трофімцевої

Нагадаємо, Grain from Ukraine — гуманітарна продовольча ініціатива, яку Україна реалізує спільно зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН за фінансової підтримки розвинених країн. Офіційний старт програмі було дано 26 листопада 2022 року. Ініціатива Grain from Ukraine наголошує глобальну роль України та її партнерів у забезпеченні світової продовольчої безпеки.

Прямий ефір