Розмінування Чорного моря проводитиме Україна спільно з країнами НАТО

Навчання. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Україна разом з країнами НАТО готується розміновувати Чорне море. Про це сьогодні, 18 вересня, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України, інформує FREEДОМ.

Ще торік Штаб тактичної групи протимінних дій проходив курс планування протимінних операцій, що допомогло підготувати особовий склад для злагодженої співпраці: відпрацьовувались організація планування, порядок аналізу ситуації під час проведення протимінних операцій ознайомлення з обов’язками посадових осіб, а також організація роботи з документами, що розробляються та звітними документи. Все це проводилось відповідно до стандартів НАТО, які українське військо прагне опанувати в повному об’ємі.

Окрім теоретичної частини, важливим етапом передувало вивчення військовослужбовцями англійської мови на рівні достатньому для розуміння технічної документації та можливості вільного спілкування з міжнародними партнерами.

Цього року українські моряки мали нагоду продемонструвати засвоєні знання на практиці. Разом з постійною протимінною групою НАТО Standing NATO Mine Countermeasures Group була спланована навчальна операція з розмінування умовного кризового району біля північно-східного узбережжя Шотландії. Штаб керував протимінними силами, які виконували завдання.

Зараз українські моряки продовжують навчання за кордоном та активно готуються до того часу, коли врешті-решт загроза російського окупаційного флоту буде знешкоджена, і українську акваторію можна буде розмінувати.

Читайте також: Навчання Sea Breeze 2023 стартували в Чорному морі — що відомо (ВІДЕО)

Нагадаємо, через рік після деокупації Харківської області розмінувати територію повністю не вдалося — на це піде ще не один рік. Окупанти замінували все, до чого можливо було дотягнутися.

Прямий ефір