Розкидати “пелюстки” в окупованому Донецьку могли лише самі російські військові, щоб звинуватити в цьому Україну. Таку думку в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив правозахисник Павло Лисянський. На його думку, противнику важливо, щоб Україну на весь світ звинуватили у воєнних злочинах.
Лисянський зазначив, що кожен такий випадок — це класний приклад для російської пропаганди, щоб дискредитувати Україну.
— Донецьк у більш-менш спокійному стані перебував до 24 лютого. Чому саме Донецьк? Ціль — викликати ненависть, сіяти негатив з якоюсь певною метою, озлобити людей?
— Дивіться. Наприклад, хто у світі знає місто Єнакієве, чи місто Вуглегірськ, чи місто Алчевськ? А місто Донецьк, воно на слуху, воно було на слуху ще з часів Радянського Союзу. І коли в заголовках нехай навіть мало якихось відомих сайтів за кордоном, на Заході, або в якихось друкованих ЗМІ виникає словосполучення: “Донецьк обстріляли пелюстками”, і нижче наводять, що це саме місто троянд, а тепер Україна ось так мститься, це в пропаганді використовується, і чіпляє людський розум набагато швидше, ніж якби це було в місті Дебальцевому. Тут уже йдуть саме ці медійні прийоми, привернення уваги звичайного читача, і створення такого негативу і пропагандистського фундаменту для того, щоби надалі дискредитувати Україну. Може, через місяць Amnesty International зробить такий самий звіт і звинуватить Україну в цьому. Можливо таке. У 2014-15 роках вони вже сказали, що ми використовували фосфорні бомби, касетні боєприпаси.
— Вперше “пелюстки” масово радянські війська застосовували в Афганістані з 1979 до 1989 року. І особливо тоді метою цієї зброї були саме афганські діти, особливо що живуть високо в горах, яких приваблювали ці снаряди як іграшки. І багато років після цього відбувалося розмінування. Дуже важко розмінувати ці ділянки. Що можна зробити ще, якщо вони вже порушують навіть протоколи, які підписують?
— Розумієте, на сьогодні міжнародне право перебуває у кризі. Тому що ми пам’ятаємо, що ООН створювалася в 1945 році для того, щоб не було війни, щоб не повторювалися військові конфлікти. І запроваджувалась ця система протидії, міжнародне право, ті ж Женевські конвенції. Але не було розроблено механізму, що буде, якщо їх порушувати. Тому в даному випадку я вважаю, що зараз усі зіткнулися з тим, що війна йде в центрі Європи географічно і фактично обстрілюються регіони України, які межують із країнами НАТО. І питання в тому, що необхідно розробляти та продумувати нові механізми протидії… Необхідно запроваджувати якийсь миротворчий контингент, або, якщо хочете, оперативний військовий контингент для того, щоб запобігти цьому. Це моя думка.
“Очі” для ЗСУ: як і де навчають пілотів дронів
Ердоган може стимулювати Путіна до виконання угод — посол
Читайте також: Тих, хто за переконаннями йде за паспортами РФ, дуже мало: мотиви людей пояснила Гуменюк