Росії буде складно замістити індійський ринок нафти, — директор енергетичних програм Центру Разумкова

Володимир Омельченко. Фото: iclub.energy

Росії буде складно замістити індійський ринок нафти, а його обмеження позначиться на зменшенні виторгу та надходжень до бюджету РФ. Про це сьогодні, 28 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Він констатував, що через Індію діяла найефективніша схема уникнення санкцій.

“Чому? Тому що в Індії багато нафтопереробних заводів. І коли російська нафта надходила на нафтопереробні заводи Індії, там вироблялося те саме дизельне пальне, бензин, різні оливи, і вся ця продукція постачалася до країн Азійсько-Тихоокеанського регіону, досить багато постачалося нафтопродуктів й до Європи. І з погляду законності тут усе було абсолютно легально. Тобто через Індію обходилися санкції найефективнішим шляхом”, — сказав Омельченко.

За його словами, єдиною проблемою для РФ у цьому випадку була оплата в рупіях, тому що це не конвертована валюта.

“Але я думаю, що цей індійський ринок, ці схеми Росії буде складно замістити. Поки що я не зовсім розумію, як вони будуть це все робити… У будь-якому разі ця ситуація грає на руку Україні, оскільки всі ці обмеження, вони стосуються зменшення виторгу за російську нафту і, як наслідок, надходжень до російського бюджету. Від російської нафти й від російського газу бюджет Росії залежить на 60%”, — сказав експерт.

Читайте також: Нафта і газ — ключові ресурси, які забезпечать фінансову стабільність Росії на найближчі роки, — економіст

Раніше Reuters з посиланням на джерела повідомив, що Росія не може знайти заміну долару під час продажу нафти в Індію, але й торгівлю за рупії вважає безглуздою.

Прямий ефір