Нафта і газ — ключові ресурси, які забезпечать фінансову стабільність Росії на найближчі роки, — економіст

Ілюстративний колаж: zn.ua

Найближчими роками Росія не зіткнеться з серйозними фінансовими проблемами. Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор економічних наук Василь Фурман.

“Якщо ми говоримо про 2023 рік і 2024 рік — великих проблем із грошима у них немає і не буде, тому що вони можуть продавати нафту і газ, що становить близько 50% доходів до бюджету. Ми вже говорили про те, куди вони це продають. Банківська система у них теж працює. Попри обмеження на валютному ринку і проблеми з наявністю долара чи євро, разом з тим — валютна стабільність є”, — сказав він. 

До того ж попри те, що багато іноземних компаній ухвалюють рішення про відхід із країни-агресора, росіяни використовують і цю ситуацію собі на користь, каже Фурман. 

“Вони купують активи за ціною вдвічі нижчою за ринкову вартість, не намагаючись навіть перезапускати підприємства. Розумієте, це не той світ, який був 30 років тому, коли економіка Радянського Союзу розвалювалася через великий військово-промисловий комплекс, і коли грошей не було”, — каже він. 

Експерт наголосив, що однією з причин, чому СРСР розпався, були низькі ціни на нафту і газ.

“Нині ціни на нафту і газ — чималі. Сировинна економіка і сировинні ринки, вони циклічні, і наразі — цикл високих цін. Ми розуміємо, що через 10 або 20 років нам не потрібна буде в такій кількості ні нафта, ні газ, оскільки ми перейдемо на інші, поновлювані джерела електроенергії. Однак сьогодні і найближчими роками у Росії будуть гроші. І тільки коли не потрібна буде ні нафта, ні газ, тоді в них грошей не буде. Але до цього часу нам ще потрібно дожити”, — підсумував Василь Фурман.

Читайте також: Проти нафтогазового сектору РФ працюють санкції та “зелений перехід” — деталі від експерта

Раніше директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн зауважив, що через введення санкцій на нафту Росія втратила найбільший ліквідний ринок — Європу. Тепер РФ змушена шукати покупців по всьому світу. Однак санкції в цій галузі можна зробити ще жорсткішими.

Прямий ефір