На фронті минулої доби відбулося 127 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими загарбниками. Окупанти завдали по позиціях українських підрозділів і населених пунктах 103 авіаційні удари, здійснили понад 5 900 обстрілів і залучили для ураження 2 781 дрон-камікадзе. Про ситуацію на фронті в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.
“Тиждень, з яким ми прощаємося, продемонстрував дві спроби використовувати саме броньовану техніку. Я нагадаю, Запорізький напрямок і Покровсько-Курахівський, де ворог задіяв по кілька десятків одиниць такої броньованої техніки. Ми знаємо результати цих спроб просування. Скрізь ворог зазнав невдачі”, — зазначив речник.
За його словами, на двох цих напрямках у противника великі втрати.
“Більше половини техніки одразу було знищено. Я скажу більше, техніка ворога починала знищуватися ще на виходах на бойові позиції, тому що дуже чітко спрацювала розвідка, аеророзвідка насамперед. І ця “мертва зона для ворога” була влаштована ще на підходах до моменту виходу на бойові позиції. Ми бачимо, по кілька сотень особового складу було задіяно на всіх напрямках. Величезні втрати, не тільки “200”, а й “300”, які є санітарними, відповідно, там цілком імовірно і “200” теж додалися”, — пояснив Сергій Братчук.
Крім того, він наголосив на проблемах росіян із броньованою технікою.
“Економлять, намагаються десь накопичувати і намагаються ось таким чином проводити такі наступальні дії на різних локаціях. До речі, це абсолютно різні локації, які на перший погляд між собою не пов’язані. Це при тому, що фронт дійсно єдиний, але Покровськ — це більш інтенсивно, Запорізьке — це просто активізація військ. Це свідчить про те, що накопичують сили, намагаються швидко десь прорватися, принаймні спробувати. Для чого? Для того, щоб знайти слабинку в наших бойових порядках, зокрема”, — розповів спікер.
Сергій Братчук вважає, що противник концентруватиме зусилля своїх 20-25 загальновійськових армій на Лиманському напрямку. Також буде активізація на Торецькому.
“Це флангові удари, спроба створення таких флангових ударів, таких клішень на Костянтинівському напрямку, тобто Краматорсько-Слов’янської агломерації. Я думаю, що найближчим часом тут ми можемо очікувати більше активності ворога, і, відповідно, для цього він зосереджує певні сили”, — констатував Братчук.
У Запорізькій області противник, окрім того, що перевіряє бойові порядки українців, може також використовувати цю територію як відволікальний маневр, припустив гість ефіру.
“Сьогодні ворог активізувався і намагається демонструвати, зокрема, тут присутність військово-політичного аспекту, намагається демонструвати тим же Сполученим Штатам, що “подивіться, ми можемо, ми вміємо. Ми не випадково заводимо розмови про те, що претендуємо на частини території нашої країни”, — резюмував спікер.
За останні тижні Сили оборони України звільнили близько 16 квадратних кілометрів території в районі трьох населених пунктів у Донецькій області, повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Водночас українські військові продовжують планомірно знищувати сили і засоби противника, щоб перешкодити весняному наступу РФ, акцентував Сергій Братчук.
Читайте також: Україна реагуватиме на дії РФ дзеркально: тишею на тишу, ударами на атаки, — Зеленський
Нагадаємо, 19 квітня під час зустрічі в Кремлі Путін заслухав доповідь начальника Генштабу ЗС РФ Валерія Герасимова про ситуацію на лінії бойового зіткнення і повідомив, що російська сторона зупиняє всі бойові дії з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня.














