Росіяни вдаються до нових методів мобілізації на захоплених територіях Луганщини — Гайдай

У захоплених населених пунктах Луганської області загарбники вдаються до нових методів “полювання” на чоловіків для поповнення окупаційних військ. Інформацію про чоловіків призовного віку збирають місцеві колаборанти, пропонуючи за це харчі або невеличкі суми грошей. Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в офіційному Telegram-каналі.

“Під час обходів багатоповерхівок вони втираються в довіру до літніх людей, пропонуючи тим невеличкі суми грошей або харчі в обмін на інформацію о чоловіках призовного віку. Залишають на чергування біля закритих під’їздів військових, які чекають, що хтось із мешканців чоловічої статі або вийде, або спробує повернутися додому”, — розповів він.

Очільник ОВА зазначив, що більшість із тих, хто займається примусовим призовом, пересувається в середині міст виключно у балаклавах, аби не впізнали сусіди та знайомі.

Тим часом російські окупаційні війська продовжують випалювати землю на в’їздах у Луганську область, бо не можуть подолати ці декілька кілометрів.

“Важко порахувати, скільки тисяч снарядів витримала ця територія вільної Луганщини за останні місяць-півтора. Окупанти годинами відпрацьовують артилерією, а потім штурмують із декількох сторін одразу. 12 серпня вони спробували атакувати в районах Лисичанського НПЗ (нафтопереробного заводу, — ред.) та Білогорівки, але розвідка боєм завершилася черговим відступом. Намагалися просунутися з боку Попасної в напрямок Бахмуту”, — проінформував Гайдай.

За його даними, упродовж минулої доби загарбники близько 10 разів кидалися у розвідку, але були знешкоджені українським вогнем. Ворожі авіаудари зафіксовані поблизу дев’ятьох населених пунктів. Також росіянами за останню ніч випущені три ракети, чотири рази застосована реактивна та ствольна артилерія, двічі — міномети, ще два рази Сили оборони відбили танкові наступи ворога.

Нагадаємо, правозахисник, засновник громадської організації “Східна правозахисна група” Павло Лисянський розповів, що правляча в РФ партія “Єдина Росія” поглинає головні ідеологічні рухи (партії) у “ЛНР” та “ДНР” — “Світ Луганщині” та “Донецька республіка”. Наприкінці липня “єдинороси” провели з “республіканцями” нараду, на яких повідомили про рішення включення “республіканських” партій до структури “Єдиної Росії”.

Непоінформованість, страх втрати майна, готовність до колаборації: причини відмови від евакуації назвала правозахисниця

Ситуація на Донеччині: Бахмут знаходиться під постійним вогнем окупантів

Читайте також: Рейтерович розповів про користь заборони на видачу віз росіянам

Прямий ефір