Росіяни не визнають “спеціальну військову операцію”, відчувають апатію і втомилися від війни — подробиці

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Втомилися від війни — такі результати проведеного на замовлення Кремля закритого соцопитування населення Росії, повідомляє видання “Медуза”. Найчастіше респонденти, відповідаючи на запитання про ставлення до війни, наголошували, що вони відчувають апатію та байдужість. На їхню думку, зараз основні болючі точки для громадян країни-агресора — це мобілізація, ефект західних санкцій та блокування соціальної мережі Instagram, інформує FREEДОМ.

На початку листопада 2022 року адміністрація президента Росії провела закрите опитування фокус-груп у кількох регіонах країни. Одне з питань: як вони ставляться до так званої “спеціальної військової операції” (“СВО”).

Результати показали, що більшість респондентів відчувають втому і апатію від теми бойових дій на території України. Про це повідомило видання “Медуза”, посилаючись на два джерела, близькі до Кремля. Вони зазначають, що дані фокус-груп чітко показують, що громадяни Росії “не відчувають оптимізму щодо свого майбутнього та майбутнього країни”.

“Це не відхід в опозицію чи повне неприйняття “СВО”. Це байдужість та апатія. Нічого не надихає, нічого не тягне вперед. Тільки відстань від нас, не лізьте до нас”, — сказав анонімний співрозмовник в інтерв’ю “Медуза”.

Звертати більше уваги на громадську думку всередині країни, у Кремлі стали у зв’язку з невдоволенням населення, що зростало, щодо тривалої війни на території України. Але на протести росіянок щодо мобілізації у Кремлі намагаються просто не звертати уваги.

Тим часом у тимчасово окупований російською армією Старобільську Луганської області з Воронежа виїхали 70 жінок, які мають намір забрати своїх родичів з фронту.

“Їх обіцяли привезти до Валуйків, але в результаті нас, як завжди, обдурили. Ми вже третю добу живемо тут на парковці, я вагітна дівчина, яка чекає на третю дитину. Ніяк не можу забрати свого чоловіка. Їх усіх відкидають”, — ремствує родичка російського військового.

За підсумками опитування з’ясувалося, що больовою точкою для росіян зараз є мобілізація. Проте обурення населення тим, що на фронт без підготовки забирають тих, хто навіть не придатний до армії, офіційно ніхто не покаже.

Один із прикладів цензури: відеозвернення жінок із Вологди, які вимагали припинити війну та повернути їх чоловіків із передової — видалили з місцевих чатів, через 6 хвилин після публікації.

“Чому не було належного військового навчання, чому не було командування та чітких завдань, чому вони опинились у зоні бойових дій. Настав час діяти, а не думати і не чекати, коли всіх порубають у криваву м’ясорубку! Просимо повернути наших чоловіків, синів із цього пекла!”, — заявила росіянка.

Також больовою точкою стали економічні труднощі через санкції та блокування соціальної мережі Instagram. Проте джерела з адміністрації президента Росії вважають, що найближчим часом масштабні антивоєнні протести у країні не розпочнуться. За їхніми словами, через те, що люди згодом до всього звикають. Джерела “Медузи”, втім, не виключають, що ситуація може змінитися, якщо російська влада оголосить про новий, ще масштабніший етап мобілізації.

Читайте також: Ціна цієї війни — нагадати, що свобода важлива, за неї треба платити ціну, — Подоляк (ВІДЕО)

Прямий ефір