Росіяни гнатимуть на Авдіївку все, що у них є, у якийсь момент Силам оборони України місто доведеться залишати, — Коваленко

Карта війни 13.02.2024. Скріншот: deepstatemap.live

Ситуація в районі міста Авдіївки Донецької області важка. Перспективи не райдужні. Російські окупанти готові за будь-яку ціну захопити це місто. Про це сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Слід бути готовими до того, що в якийсь момент, звичайно ж, Авдіївку доведеться залишати. А це не тому, що ми не можемо її тримати в обороні. Для російських окупантів це фетиш. Вони туди навіть, згідно з наявною інформацією, готові перекинути всі підрозділи 90-ї танкової дивізії. Абсолютно все, що є. Виводити з-під Кремінної групи військ “Центр” і все перекидати на Авдіївку. Це багато про що говорить. Це практично ще більше посилення потенціалу, який там був сконцентрований у російських окупантів, а це мінімум 45 тис. особового складу”, — сказав він.

Крім усього іншого, уточнив оглядач, росіяни абсолютно нехтують людськими життями і міські бої для них можуть перетворитися на “м’ясорубку”. Проте вони ставлять перед собою мету — захоплення Авдіївки до так званих виборів у Росії.

“Хоча є і більш екстремальний дедлайн — захоплення Авдіївки до виступу Путіна з посланням до федеральних зборів. І саме на нього вони зараз орієнтуються. Тому вони гнатимуть все, що у них є”, — каже Коваленко.

За його словами, для України важливим є утримання Авдіївки до того рівня, коли це безпечно для підрозділів Сил оборони, щоб українські захисники не потрапили в оточення або іншу критичну ситуацію.

“Щоб ми при цьому могли утримувати позиції доти, доки завдаватимемо поразки противнику кратно більші, ніж ми самі зазнаємо втрат. Тут досить холодна, раціональна логіка: ми зазнаємо втрат, вони зазнають втрат; ми утримуємо позицію доти, доки наші втрати набагато менші, ніж їхні, а вони при цьому виснажуються. Щойно це стає невигідним, цю позицію залишають. І це стосується будь-якої позиції, що в полі, що в населеному пункті, й самого населеного пункту”, — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: Вигадані перемоги РФ уже не працюють, для росіян у масовій пропаганді зробили “Берліни” з Куп’янська та Авдіївки, — Варченко

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, на Авдіївському напрямку українські захисники продовжують стримувати ворога, який не полишає спроб оточити Авдіївку. Минулої доби в районі цього міста було відбито 22 атаки, ще сім — біля Тоненького і Невельського Донецької області.

Прямий ефір