Росіяни активно використовують керовані авіабомби на двох напрямках фронту — деталі від Гуменюк

Російська керована авіабомба. Фото: Рособоронекспорт

Найчастіше російська армія використовує керовані авіабомби (кориговані авіаційні бомби, КАБи),на Запорізькому напрямку та Сєвєродонецькому напрямку (Луганська область). Про це сьогодні, 30 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

“На Запорізькому та Сєвєродонецькому напрямках вони поки що почуваються більш-менш вальяжно щодо використання тактичної авіації. І продовжують використання керованих авіабомб для підтримки штурмових груп. Як правило, авіація відпрацьовує перед тим, як почнеться штурм, вона намагається знайти як наші позиції, так і найбільш значущі соціальні об’єкти в населених пунктах Запорізької області”, — сказала Гуменюк.

На Херсонському напрямку в російських окупантів є певні складнощі з використанням авіабомб.

“Там наприкінці минулого року вони втратили три літаки, після цього використання керованих авіабомб скоротили в рази — критично зменшили, в деякі часові періоди звівши до нуля. Але раз на тиждень, раз на 10 днів вони наважуються направити один із літаків тактичної авіації з керованими авіабомбами, який намагається нагадати цей спосіб терору для Херсонської області. Кілька днів тому вони знову скинули чотири керовані авіабомби по Правобережжю Херсонської області, по тих населених пунктах, які ними і так уже досить розгромлені”, — повідомила Гуменюк.

Читайте також: Росіяни скоротили кількість штурмів на лівобережжі Херсонської області — причини назвала Гуменюк

Прямий ефір