Росіяни активно готуються до “мобілізації” на окупованих територіях (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російська окупаційна влада на тимчасово окупованих територіях України збирає дані про чоловіків, щоб відправити їх на фронт. За даними Центру національного спротиву, персональну інформацію відправляють так званим військкоматам. Українців змушують отримувати російські паспорти, а слідом видають повістки, повідомляє FREEДОМ.

На тимчасово окупованій території Херсонської області окупаційна влада розробила мобілізаційний план і почала видавати повістки, повідомляє Центр національного опору.

“Військкомати” працюють на основі даних, які мешканці надавали під час “виборів” та роздачі продуктових наборів. Водночас у Донецькій області під час “виборів” роздали 100 повісток. Також “військкомати” активно збирають дані про осіб 2006 року народження з прицілом на мобілізацію у 2024 році”, — з повідомлення на сайті Центру національного спротиву.

У результаті насильницької паспортизації російські документи отримали вже сотні тисяч українців на тимчасово окупованих Росією територіях. І тиск на тих, хто ще цього не зробив, зростатиме, вважають експерти. Адже російська окупаційна влада прагне відправити на фронт якомога більше “гарматного м’яса”.

“У минулу хвилю істотну частину людей влада набирала в національних республіках: у Тиві, в Бурятії, на Кавказі в Дагестані. Але є проблема, що в тій же Бурятії велика кількість мобілізованих повернулися назад у трунах. Тому набирати там людей у другу хвилю буде важче. Тому Кремлю доведеться шукати якісь інші ресурси”, — сказав заступник головного редактора російського видання “Верстка” Олексій Левченко.

Кремль максимально спростив процедуру отримання російського паспорта. Якщо раніше жителям окупованих Росією територій для оформлення документа потрібно було їхати в Ростовську область, то зараз достатньо, наприклад, захворіти. Мобільні центри надання адміністративних послуг встановлюють прямо в лікарнях. Без паспорта РФ людям відмовляють у лікуванні. Тих, хто не погоджується отримувати російське громадянство, позбавляють доступу до інсуліну та гуманітарної допомоги. Їм погрожують депортацією. А паспорт і повістка часто йдуть у комплекті. Москва планує до кінця року набрати ще 420 тис. військовослужбовців за контрактом, повідомляється у звіті британської розвідки.

“Зараз триває осінній призов. Поки що не зрозуміло, наскільки ці контрольні цифри їм вдасться витримати. У Кремлі прекрасно розуміють, що масштабна мобілізація — це одна з небагатьох речей, які здатні повалити внутрішню ситуацію в Росії. Зрозуміло, що опитуванням сучасним довіряти не можна, але навіть ці опитування показують, що підтримка війни в російському суспільстві постійно падає”, — зазначила політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.

За інформацією Генерального штабу Збройних сил України (ЗСУ), щоб утриматися на фронті, російські окупанти звозять ув’язнених з тимчасово окупованих територій — від Луганська до Мелітополя.

Читайте також: РФ вербує іноземців для війни проти України: причини озвучив військовий експерт

Прямий ефір