Росія вкрадене в Україні зерно оформляє як товар із “ДНР” (ДОКУМЕНТИ)

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

Росія намагається вкрадене українське зерно подати як товар з так званої “ДНР”. При цьому покупці відмовляються купувати зернові культури із зазначенням квазіреспубліки у паперах. Про це свідчать документи, які є у розпорядженні телеканалу FREEДОМ.

Так, телеканал FREEДОМ від своїх джерел отримав документ під назвою “Заявка на видачу фітосанітарного сертифіката”.

Фітосанітарний сертифікат — це документ, необхідний для митного оформлення багатьох товарів. Він свідчить про дотримання всіх вимог щодо безпеки та відсутності на продукції рослинного походження шкідників, бур’янів та хвороб.

Ця заявка була направлена до Південного міжрегіонального управління “Россільгоспнагляду”. Три з чотирьох офісів якого знаходяться в анексованому Криму: один — у Севастополі та два — у Сімферополі.

Згідно з цією заявкою, якесь ТОВ “Ніка”, зареєстроване в Ростовській області РФ, збиралося експортувати 27 тонн пшениці дрібного помелу в порт “Латакія” в Сирії. Отримувач вантажу — General Organization for Trade, Storage and Grain Processing, розташована в Дамаску. Це створена у 2019 році Башаром Асадом — сирійським диктатором-президентом — державна зернова компанія.

Водночас у заявці в пункті “Місце походження вантажу” зазначено – Donetsk People’s Repablic (тобто “ДНР”). До того ж, слово repablic написано з помилкою.

Виходить, що російська приватна компанія збирається продати сирійській державній компанії пшеницю, зібрану нібито у так званій “ДНР”.

На підтвердження цього ще один документ — Севастопольської філії московської компанії “АВАЛ”. Ця компанія звернулася до Державного фітосанітарного контролю на кордоні Російської Федерації з проханням перевипустити сертифікат на пшеницю. Причина — через “некоректне зазначення країни походження як ДНР”, через що просять місце походження українського зерна змінити на “Російська Федерація”.

Це не перший випадок, коли сама Росія не ставиться до визнаної нею ж “ДНР” як до суб’єкта світової економіки.

Псевдодержаву нібито визнають лише на папірцях усередині Росії, які за її межами нічого ні для кого не означають.

Повна версія розслідування: Злочинний експрес Росії. Зерно. Розслідування FREEДOM

Нагадаємо, зерно, вкрадене Росією на окупованих нею територіях України, спочатку доставляється до Криму, а потім морем іде у кількох напрямках.

За даними Київської школи економіки, лише станом на липень 2022 року Росія вивезла з України зернових та олійних культур на 613 млн доларів, а загальні збитки в галузі сільського господарства України оцінюються у понад 27,5 млрд доларів.

Прямий ефір