Росія спробами влаштувати в Україні енергетичний колапс риє собі яму, — думка експертів

Ілюстративне фото: ukrinform.com

Росія щодня атакує об’єкти української критичної інфраструктури. В результаті, у десятках регіонів України перебої з електрикою та водою, повідомляє FREEДОМ.

Успішний контрнаступ української армії, провали Росії на фронті, жорстка санкційна політика приводять Кремль у розпач. Тож там вирішили змінити тактику — влаштувати в Україні енергетичний колапс.

“Чому по системі електропостачання в першу чергу завдаються удари, тому що електрика відіграє ключову роль у забезпеченні всіх систем життєзабезпечення, і транспорту, до речі. Удари завдаються по електромережах саме з тією метою, щоб деморалізувати населення і змусити його вимагати від президента і уряду припинити війну й погодитися на російські умови”, — вважає військово-політичний оглядач Юрій Федоров.

Останні кілька тижнів Росія обстрілює територію України не лише ракетами, а й активно застосовує іранські безпілотники Shahed 136. Раніше президент України Володимир Зеленський повідомляв, що Російська Федерація замовила у Тегерану 2 400 таких дронів-камікадзе.

“Опрацьовуємо всі можливі сценарії. І, звичайно, все це поєднується з нашими заходами для посилення оборони проти дронів. Маємо пам’ятати, що сам факт звернення Росії по таку допомогу до Ірану є визнанням Кремлем свого військово-політичного банкрутства. Десятиліттями вони витрачали мільярди доларів на свій ВПК, а в підсумку пішли на поклін у Тегеран, щоб отримати доволі прості дрони й ракети. Стратегічно це їм усе одно нічим не допоможе. Лише додатково доводить світу, що Росія – на траєкторії свого програшу й намагається втягнути у свої спільники в терорі ще когось”, — сказав Володимир Зеленський.

Росії нічого більше не залишається, як тероризувати Україну іранськими дронами-камікадзе. Адже ракети закінчуються, ті, що залишилися, — не високоточні, а нові зробити через західні санкції не вийде, кажуть експерти.

“Масований ракетний удар по Україні — це прояв слабкості, це розуміння того, що фактично війна програна Російською Федерацією. Вони б’ють не високоточним озброєнням, а звичайними ракетами з установок С 300, по громадянах, людним місцям, для того, щоб посіяти паніку. Навіть ті 80 ракет, які були випущені, свідчать про те, що високоточної зброї в Росії дуже мало, тому що були — наголошую — запущені ракети не високоточні”, — сказав політолог, аналітик Олексій Буряченко.

Відкритим терором проти українського населення Росія сама собі риє яму, упевнені експерти. Збільшення руйнувань в Україні означає автоматичне збільшення репарацій з боку РФ у майбутньому. При цьому Кремль не просто позбавляє майбутнього своїх громадян, а й сам надає докази статусу країни — спонсора тероризму.

“Удари Росії по цивільній інфраструктурі, насамперед енергетичній — це воєнні злочини. Удари з неприхованою метою залишити людей без води, світла та опалення перед приходом зими — це справжні акти тероризму. І ми маємо називати це саме такими словами. Це час, коли ми маємо дотримуватися свого курсу, і ми підтримуватимемо Україну, скільки буде необхідно”, — заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн

НАТО пообіцяло передати Україні засоби для боротьби з іранськими дронами. Напередодні міністр оборони України Олексій Резніков сказав, що зенітні ракетні комплекси середньої дальності NASAMS від США Україна отримає вже до кінця місяця. А Франція надасть сучасні засоби ППО. Йдеться про зенітно-ракетні комплекси Crotale, які допоможуть українським військовим боротися з російськими ракетами, авіацією та дронами-камікадзе.

Читайте також: Ленд-ліз для України: коли варто чекати на озброєння, і яку допомогу Україна отримує зараз (ВІДЕО)

Прямий ефір