Росія продовжує тонути: куди ще прийшла велика вода

Дамба під Томськом. Скріншот: t.me/chtddd

Росію продовжує затоплювати. Слідом за Оренбурзькою областю тепер тоне Курганська. А біля Томська — обласного центру та одного з найбільших міст Сибіру — розмиває насипну дамбу, повідомляє FREEДОМ.

Дамбу біля Томська частково зруйновано. Відповідне відео з’явилося у російському Telegram-каналі “ЧТД”. Рівень води на річці Томь наближається до критичного. Підтоплено будинки на лівому березі річки та ділянки у передмісті.

МНС Томської області повідомило, що через затор льоду на річці підйом рівня води триватиме 15-17 квітня. З підтоплених селищ частково евакуювали людей. У передмісті введено надзвичайну ситуацію муніципального характеру.

Режим НС діє й у Курганській області. Вода у річці Тобол та її притоках різко прибуває. Ситуацію посилює сильний дощ. Потенційно у зоні затоплення можуть опинитися понад 60 населених пунктів.

Напередодні в області змило два мости, повідомляється в Telegram-каналі “Новая газета Европа”: один дерев’яний, другий понтонний.

Водночас влада Оренбурзької області заявила, що в регіоні вода пішла на спад: рівень річки Урал впав вперше з початку повені.

Тим часом жителі затопленого Орська скаржаться, що годинами стоять у чергах по питну воду, якої вистачає не всім. Також в області залишається проблема мародерства.

Постраждалі від повені звинувачують владу в бездіяльності.

Читайте також: Збиток від паводку в Оренбурзькій області — 40 млрд рублів: деталі про наслідки катастрофи (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, 5 квітня стало відомо про прорив дамби в Орську. У найбільш затоплених районах почали евакуйовувати жителів. Розташований в Орську НПЗ зупинив роботу. Вже 9 квітня вода з Орської дамби стала затоплювати Оренбург.

Читайте також: Критичний паводок у РФ: що кажуть жителі (ВІДЕО)

Прямий ефір