Росія продовжує посилати своїх солдатів в Україну як “гарматне м’ясо” – Рябих

Якщо Росія проводитиме мобілізацію для війни проти України, це означає, що вона, як і раніше, дотримується принципу “завалити противника гарматним м’ясом”. Таку думку висловив військовий експерт Валерій Рябих в ефірі марафону “FreeДОМ”. Але він зазначає, що сучасні війни виграють не кількістю, а якістю, і насамперед технологічною перевагою.

“На полі бою важливо створити, крім того, що достатню кількість сил та засобів, потрібно ще забезпечити управління ними. І має бути сучасна взаємодія задля досягнення поставлених завдань. І, звичайно ж, важливу роль у перемозі грає також мотивація військовослужбовців, які ведуть збройну боротьбу. Створення якихось великих підрозділів із слабко навчених людей – це заздалегідь програшна стратегія. Тому мобілізація не приведе державу-агресора до іншого результату, окрім проблем у країні”, — висловився експерт.

Він додав, що зараз Росія постійно коригує свої завдання в Україні – у бік зменшення.

“Спочатку ставилося завдання захопити всю Україну, потім другий етап ставив завдання відсікти лівобережну Україну ударами з боку Харкова та з боку Мелітополя. Наразі ми бачимо, що це завдання звужується до мінімального виходу на межі Донецької та Луганської області. Звичайно ж, у цій ситуації Краматорськ є центром цієї території, яку противник хоче захопити. Але противник не враховує і історичних фактів, і наступає на ті ж граблі, що й радянська армія під час Другої світової війни. Якщо почитати історичні дані проведення Барвінківсько-Козівської операції, то ми можемо бачити, що подібні дії радянських воєначальників призвели до подальшої поразки. Тому, звичайно ж, противник ставитиме завдання до так званих сакральних дат”, — розповів Рябих.

Читайте також:

“Вони ніколи не жили багато”. Потапенко пояснив, чому деякі росіяни не відчують санкцій

Правозахисник розповів, як і коли військові злочинці РФ відповідатимуть перед законом

Прямий ефір