Росія понад 13 тисяч разів застосувала хімічну зброю проти України, — Міноборони

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Використання заборонених бойових отруйних речовин стало регулярною тактикою на полі бою для російської армії. З початку повномасштабного вторгнення офіційно зафіксовано понад 13 300 випадків застосування ворогом хімічних боєприпасів. Про це заявив заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки, полковник Валерій Вебер під час засідання Групи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні ініціативи “Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення” у Кишиневі, повідомляє FREEДOM.

За даними української сторони, інтенсивність хімічних атак Росії суттєво зросла. Якщо у 2023 році застосування хімічних речовин мало епізодичний характер, то з 2024 року фіксується різке збільшення таких випадків. Станом на першу половину 2026 року рівень використання хімічних боєприпасів залишається стабільно високим уздовж усієї лінії фронту.

Під час засідання українська делегація представила міжнародним партнерам динаміку застосування російських хімічних засобів. Захід було організовано Департаментом енергетичної безпеки та нульових викидів Агенції з радіаційної безпеки Швеції та Інститутом оборонних досліджень Швеції з метою залучення додаткової міжнародної допомоги для України.

Україна також закликала партнерів посилити підтримку у сфері ХБРЯ-безпеки (хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної).

“Серед пріоритетних напрямів — посилення радіаційного контролю та реагування на радіаційні загрози, безпечне поводження з відпрацьованими джерелами іонізуючого випромінювання, а також підвищення рівня екологічної безпеки на військових об’єктах Міноборони”, — повідомили у оборонному відомстві.

Наразі країни “Групи семи” опрацьовують представлені Україною проєкти для можливого фінансування та надання технічної допомоги Силам оборони.

Читайте також: У лютому росіяни майже 400 разів застосували хімічну зброю проти українських військових, — ЗСУ

Нагадаємо, Генеральний штаб ЗСУ повідомляв, що від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну зафіксовано понад 13 тисяч випадків застосування небезпечних хімічних речовин проти Сил оборони України. Лише у березні 2026 року зафіксовано близько 400 таких інцидентів.

Прямий ефір