Росія побоюється потрапляння до “чорного списку” FATF — причини назвав Пендзин

Олег Пендзин. Фото: radiosvoboda.org

Росія побоюється потрапляння до “чорного списку” Міжнародної організації по боротьбі з відмиванням грошей FATF, оскільки це значно ускладнить її фінансову співпрацю з іншими країнами. Таку думку сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Він нагадав, що головне завдання FATF полягає в запобіганні фінансовим операціям, пов’язаним із ризиками фінансування тероризму та відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом. “Чорний список” FATF — це список країн, які викриті в зазначених злочинах й через це є проблемними з погляду фінансових операцій.

“Тому будь-які кошти, що надходять від цих країн, або будь-які перерахування, де кінцевим бенефіціаром є юридична особа, яка зареєстрована в цих країнах, піддається дуже жорсткому і системному аналізу. Тобто якщо, наприклад, для країн, які працюють у межах цієї організації, існує порядок загального контролю, тобто немає персоніфікованого контролю за кожною угодою, то, власне, щодо країн, які потрапили до “чорного списку”, здійснюється тотальний контроль за кожною угодою. Причому ця угода однозначно проходить жорсткі перевірки, що, звісно, затягується дуже здорово за часом. І в цій ситуації ніколи немає гарантії того, що ця угода буде схвалена фінансовим моніторингом. Тому потрапляння країни до “чорного списку” автоматично ускладнює життя всім тим, хто працює з цією країною. Тобто не просто ускладнює, а іноді унеможливлює абсолютно продовження фінансової співпраці”, — пояснив Пендзин.

Він також наголосив, що потрапити під санкції легко, але ось вийти з-під них вкрай складно.

“Коли ми говоримо про країну, яка потрапила під санкції, то має зникнути причина, яка спонукала Європейський Союз, наприклад, ввести вас під санкційні обмеження. І якщо, наприклад, ідеться про анексію Криму або йдеться про початок агресивної війни проти України, то доти, доки територія України не буде звільнена станом на 1991 рік, санкції ніхто не зніме. Тобто навіть теоретично подавати до суду на зняття санкцій, пов’язаних із подібними агресивними діями, немає сенсу”, — сказав економіст.

https://www.youtube.com/watch?v=R269y0J_Dx8&ab_channel=FREE%D0%94OM.LIVE

Читайте також: Санкції проти РФ та допомога Україні: про що домовилися глави МЗС ЄС (ВІДЕО)

Раніше видання Bloomberg із посиланням на документи повідомило, що Росія чинить тиск на Індію та уряди інших країн, погрожуючи анулювати оборонні та енергетичні угоди, якщо вони не допоможуть заблокувати кроки, спрямовані на перетворення РФ на державу-ізгой через потрапляння до “чорного списку” FATF.

У лютому 2023 року FATF призупинила членство РФ.

Прямий ефір