Росія після Путіна: експерти дали хороший та поганий сценарії майбутнього РФ (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: glavcom.ua

Якою буде Росія після Путіна? Відповідь це питання вже не перший рік шукають російські опозиціонери. Маховика репресій у федерації було запущено задовго до повномасштабного вторгнення в Україну. А розв’язана Путіним війна, за їхніми словами, лише прискорить процес падіння Кремля, інформує FREEДОМ.

“Україна здобуде перемогу, поверне свої території. Це призведе до колапсу путінського режиму, і в цей момент демократичні сили, які зараз здебільшого перебувають за кордоном або сидять у в’язницях, хтось і, на жаль, розлучився з життям, спробують швиденько утримати Росію від колапсу, сформувати перехідний уряд та розпочати терміново підготовку виборів для того, щоб провести конституційну реформу та зробити демократичні зміни в Росії. Демократичні реформи є незворотними”, — вважає російський опозиційний політик Геннадій Гудков.

При цьому обов’язковою має бути демілітаризація Росії, щоб уникнути повторення агресії. Адже війна в Україні не перший розв’язаний федерацією воєнний конфлікт на території іншої держави.

“Росії знадобиться досить багато, я думаю, десятиліття для того, щоб повернутися до нормального цивілізованого життя, бо той страх, який зараз там є, той, скажімо, рівень розвитку, який зараз демонструє Росія, він абсолютно не підходить, щоб жити чи конкурувати з іншими розвиненими країнами. На приклад наведу повоєнну Німеччину, де протягом кількох років після поразки Німеччини в Другій світовій війні не проходили жодні вибори насамперед через те, що люди були зазомбовані”, — зазначив політолог Максим Джигун.

Це, за словами експертів, є позитивним сценарієм. Однак на тлі оголошеної Путіним мобілізації можливий і інший. Невдоволення в регіонах, особливо тих, у яких залишається все менше чоловіків працездатного віку, наростає. Політологи припускають, що може розгорітися громадянська війна, а окремі області утворюють нові держави.

“Війна в нашій країні запустила низку процесів, які турбуватимуть Росію ще багато років. І мова тут насамперед про етнічні конфлікти всередині Росії. Ми це бачимо сьогодні за тими протестами, які відбуваються в Дагестані. Те, що жителі цих республік чи країв російських просто не розуміють, за що вони воюють і навіщо їм треба підпорядкування Москві. Те, що поки вдається ці мітинги, протести мінімізувати тільки внаслідок того, що є сильний військовий та поліцейський апарат і ресурс Путіна та особистий страх Путіна, він ще грає якусь роль”, — пояснив політолог Максим Джигун.

Однак усі сценарії можуть знищити рішення кремлівського диктатора щодо застосування ядерної зброї. Адже удар у відповідь у бік Москви не змусить себе чекати, обіцяють союзники України.

“Росія має існувати після Путіна. Це перше. Тому що ми зараз з вами бачимо — починається ядерний шантаж. І якщо, не дай Боже, цей ядерний шантаж виявиться не блефом, то може вийти так, що нам нема про що з вами міркувати, ні про яке майбутнє. Тобто може виявитися так, що майбутнього Росії взагалі може і не бути. Я, звичайно, сподіваюся, що це не станеться, що відповідні заходи будуть вжиті, відповідні дії зроблені. Історія Росії існує тоді, коли немає ядерного апокаліпсиса, якщо буде ядерний апокаліпсис, то історія Росії на цьому закінчується”, — висловив свою думку російський опозиційний політик Геннадій Гудков.

Читайте також: Якщо Росія перейде цю межу, то наслідки для неї будуть катастрофічними — реакція США на ядерний шантаж Путіна (ВІДЕО)

Прямий ефір