Росія не впевнена, що зможе утримати півострів, — Чубаров про рішення Кремля “скасувати” передачу Криму Україні

Рефат Чубаров. Фото: Facebook

Спроби Кремля скасувати рішення про передачу Криму Україні в 1954 році є нікчемними та показують невпевненість російської влади в тому, що вона зможе утримати півострів. Таку думку сьогодні, 13 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Я таке рішення [Кремля] сприймаю як свідчення абсолютної невпевненості російських політиків у тому, що їм вдасться утримати Крим у статусі окупованої території. Вони зараз намагаються якимось чином створювати нові перешкоди, які, як їм здається, можуть ускладнити відновлення державного суверенітету України над півостровом. Зрозуміло, це не буде перешкодою”, — зазначив він.

Чубаров розповів про те, з якої причини за часів Радянського Союзу було ухвалено рішення про включення Криму до складу України.

“У 1944 році всіх кримських татар насильно вигнали з Криму, автономія стала областю. Паралельно в цей час у будинки, які були відібрані у кримських татар, заселяють жителів областей Росії, але вони дуже погано приживаються на цій землі. Ті, хто звик вирощувати капусту або картоплю, не знають, як доглядати за садами, виноградниками, як знаходити воду в Криму”, — повідомив глава Меджлісу.

За його словами, на території Криму було перейменовано 1 375 кримськотатарських топонімів.

“Крим був дотаційним, тому що його народу, народу цієї землі, не було у себе вдома. І тоді, щоб залучити всі ресурси України як суб’єкта СРСР, і враховуючи природний зв’язок Кримського півострова з материковою Україною, Москві не залишалося нічого іншого, як передати його до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки. Переслідувалася одна-єдина мета: відродити народне господарство хоча б на тому рівні, на якому воно було до депортації кримськотатарського народу. І мета була досягнута, але кримськотатарський народ перебував у вигнанні”, — розповів він.

Чубаров вважає, що саме зараз Кремль порушив цю тему для того, щоб зберігати в російському суспільстві якусь відносну консолідацію хоча б навколо Криму.

“Тому що та війна, й особливо її запекла фаза, яка триває з 24 лютого 2022 року, якоюсь мірою, хоч би як цьому чинили опір правителі, які сидять у Кремлі, все-таки розкриває очі російському суспільству. І дедалі більше й більше виникатиме запитань: а навіщо нам Херсон, Запорізька область, Донбас, що включає й Луганську, і Донецьку області? Російські політики в якійсь частині готуються до найгіршого для себе варіанту, коли їм доведеться йти з окупованих територій. Але вони бояться навіть собі зізнатися в тому, що їм доведеться піти з окупованого Криму”, — висловив думку голова Меджлісу.

Він додав, що Кремль спробує зберегти в російському суспільстві уявлення про те, що можна поступитися будь-якою територією, крім Криму.

Читайте також: Ворог не довіряє українському населенню на окупованих територіях, і правильно робить, — Юсов про рух опору

Нагадаємо, до Державної Думи РФ внесли законопроєкт про визнання “незаконним” рішення радянської влади 1954 року передати Україні Крим. У Міністерстві закордонних справ України заявили, що це рішення є нікчемною спробою російської диктатури легітимізувати власні грубі порушення міжнародного права.

Прямий ефір