Росія не має стратегічних перемог ні в українському тилу, ні на полі бою — розбір Братчука

Сергій Братчук. Скріншот: uatv.ua

Росія продовжує спроби перенести війну в тил України, але стратегічних успіхів противник не досяг: йому не вдалося паралізувати країну економічно, промислово та емоційно. Про це сьогодні, 23 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.

Він зауважив, що Росія, завдаючи ударів по тилових населених пунктах, намагається посилити фактор невдоволення через відсутність електрики, водопостачання та тепла.

“Сьогодні в деяких населених пунктах люди виходять на вулиці, проте це поодинокі випадки. Усі чудово розуміють, що головний винуватець цих бід перебуває у Москві. І в цьому плані нічого не змінилося, очевидно”, — сказав Братчук.

За його словами, українська протиповітряна оборона працює дуже ефективно, попри зусилля ворога.

“Очевидно, що не вдалося досягти занепаду тилу, не вдалося повністю перенести війну в тил. Хоча тил сьогодні залишається, звісно, умовним”, — вважає речник.

Також він звернув увагу, що росіяни не змогли досягти ні стратегічних, ні навіть оперативно-тактичних проривів на різних ділянках фронту, де вони наступали.

“Згадаймо, наприклад, Сумщину, коли росіяни кричали про те, що вони знаходяться вже біля воріт обласного центру, про те, що сталося з цими російськими військами. Потім — атаки на Харківщині, окупований кілька разів Куп’янськ, де відбулася унікальна, на мій погляд, операція за участю штурмових, дронових підрозділів Сил оборони, що призвела до успіху. Так, ворог не дає Куп’янську спокою, він продовжує там намагатися наступати, проте успіхів не має. І Покровсько-Мирноградська агломерація, яка з 2024 року перебуває під прицільним вогнем ворога, під великим тиском шаленої кількості військ. Усі локації фронту показали свою стійкість, попри те, що ворог намагався просуватися, десь мав успіхи”, — розповів Братчук.

https://www.youtube.com/watch?v=vvtkZur6l_U

Читайте також: Уражено район зосередження ракетного підрозділу, склад боєприпасів та пункт управління БпЛА загарбників — дані Генштабу ЗСУ

Нагадаємо, на фронті за минулу добу, 22 лютого, відбулося 130 бойових зіткнень. Покровський, Гуляйпільський та Костянтинівський напрямки є найгарячішими.

Прямий ефір