Росія готується до кількох сценаріїв утримання Криму — деталі від члена Меджлісу (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

РФ готується протидіяти деокупації Криму насамперед військовим шляхом, але не без ідеологічного підґрунтя. Окупантам важливо, щоб їх підтримувало населення під час контрнаступу Збройних сил України. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

“Вже сьогодні бачимо певні передумови підготовки РФ до кількох сценаріїв… Перший сценарій — це спроба таки захищати Крим. Ведеться серйозна ідеологічна робота для того, щоби населення Криму було готове до протистояння проти Збройних сил України. І ми ж реально розуміємо, що успіхи будь-якої армії залежать від підтримки місцевого населення та чітких логістичних процесів. Тому тут для Російської Федерації дуже важливо, щоби населення Криму підтримало”, — пояснює Барієв.

Другий сценарій, до якого готується Росія, на думку гостя ефіру, це спроба оголосити якийсь перехідний період. Цей сценарій вже з’являється у засобах масової інформації.

“Нібито на якийсь період Крим має бути незалежним, а точніше, нейтральним і, відповідно, щоб на 7 років, наприклад, був перехідний період”, — коментує гість ефіру.

За його словами, Росія в такий спосіб розраховує зміцнити свої позиції для того, щоб мати якісь повноваження, зокрема юридичні, для того, щоб знову повернутися до Криму.

Також член Меджлісу кримськотатарського народу звертає увагу на спроби загравання окупантів із кримськими татарами на півострові.

“Вони перейменували одну зі шкіл на ім’я двічі Героя Радянського Союзу Амет-Хана Султана. Запрошують дітей, школярів на перегляд у фільмів про Амет-Хана Султана. Згадаймо 2014 рік. Основним колективним протестним електоратом у Криму були саме кримські татари, які чітко окреслили свою позицію. І це важливо, у тому числі й у плані міжнародного права, тому що корінний народ має право на самовизначення”, — наголосив гість ефіру.

Він також зауважує, що одночасно окупанти активно підтримують на території Криму громадян України з Херсонської області. І найважливіший, на думку Ескендера Барієва, показник того, що росіяни готуються до реалізації різних сценаріїв утримання півострова, вони перестали забирати паспорти громадян України.

Читайте також: Підготовку до оборони Криму окупанти проводять як демонстративно, так і приховано, — Чубаров

Прямий ефір