Росія готується атакувати Україну в січні-лютому, – керівник ГУР Міноборони

Фото з сайта armyinform.com.ua

Росія має намір атакувати Україну наприкінці січня – на початку лютого 2022 року. РФ зосередила навколо кордонів України понад 92 000 військових.

Про це повідомляє UA з посиланням на інтерв’ю начальника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова виданню Military Times.

За словами Кирила Буданова, перед атакою Росія буде застосовувати психологічний тиск, також буде намагатися дестабілізувати ситуацію через мітинги і протести антивакцинаторів.

Атака може включати авіаудари, артилерійські і бронетанкові атаки, за якими послідують повітряно-десантні напади на сході, десантні атаки в Одесі та Маріуполі і вторгнення через сусідню Білорусь.

Саме з метою нападу РФ почала нарощувати свій військовий потенціал і довкола кордонів, і в Криму. Однак спершу, за словами Буданова, має відбутися серія “психологічних операцій”, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність боротися.

“Вони хочуть розпалити заворушення шляхом протестів і мітингів, які показують, що люди налаштовані проти влади”, – заявив Буданов.

Фото з сайта militarytimes.com

Він пояснив, що ці протести включають мітинги антивакцинаторів, які були організовані саме Росією, а також повʼязані з економікою та енергозабезпеченням. Буданов також заявив, що Росія намагається розпалити антиурядові настрої через “Вагнергейт”.

Голова розвідки переконаний, що міграційна криза на кордоні Білорусі та Польщі, також є частиною російських планів.

“Вони хочуть створити ситуацію всередині країни все більш небезпечною і тяжкою, і створити ситуацію, за якої ми маємо змінити уряд“, – сказав Буданов.

Він підкреслив, що військові навчання “Захід”, проведені РФ раніше, показали, що вони здатні одночасно висадити до 3 500 денсантників і спецпризначенців.

“Атака, яку готує Росія, сказав Буданов, буде набагато більш руйнівною, ніж що-небудь раніше в конфлікті, який почався в 2014 році, внаслідок якого загинуло 14 000 українців”, – йдеться в інтерв’ю.

Посольство Росії не надало коментар виданню. Так само поки відмовився коментувати оцінки Буданова Пентагон, але послався на заяви щодо цього міністра оборони США Ллойда Остіна.

Раніше Кирило Буданов говорив про те, що Росія проводить масштабну спецоперацію проти України. Свого піку військові маневри Москви досягнуть у січні.

Читайте також: Розслідування “Вагнергейту” опубліковано – що далі? Інтерв’ю з Володимиром Фесенком

Прямий ефір