Російські ЗМІ показали “живого” командувача ЧФ РФ: Плетенчук провів паралелі з кейсами Жириновського та Пригожина

Дмитро Плетенчук. Скріншот: uatv.ua

Російські телеканали показали непереконливі сюжети з командувачем Чорноморським флотом РФ Віктором Соколовим, про знищення якого раніше повідомляли Сили спецоперацій ЗСУ. Про це сьогодні, 27 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

Він наголосив, що ВМС України не підтверджували загибель Соколова, і наразі немає достовірної інформації з цього приводу.

“Станом на зараз той відеоматеріал, який був поданий з боку нашого супротивника, виглядав досить непереконливо. Практично два місяці його на цих заходах не показували, а тут раптово вирішили продемонструвати як живого. Згодом стане все зрозуміло, але з огляду на ту хвилю в медіа, яка розійшлася у зв’язку з його можливою загибеллю, варто було б, звісно, його представити в іншому вигляді, хоча б у вигляді балакаючої голови”, — сказав Плетенчук.

Спікер зазначив, що наразі очікується підтвердження інформації щодо Соколова, але вже зрозуміло, що удар по штабу в Севастополі безслідно для управління російськими окупаційними військами в Чорному морі в будь-якому разі не минеться.

“Дуже нагадує ситуацію з Жириновським і з Пригожиним. Коли в них відбуваються подібні кейси, вони завжди намагаються відтягнути в часі, тому що їм треба ухвалити певні рішення, як далі рухатися. А враховуючи, що втрати, які там могли б бути, є бойовими, а не умовний керівник умовної партії, і що там вирішувалося питання про передачу влади, електорального поля, то тут, відповідно, ситуація ще складніша. Тут ідеться про управління військами. У будь-якому разі такі втрати завжди приховують… Аж до таємних похоронів, як це в них періодично відбувалося”, — сказав Плетенчук.

Він повідомив, що тільки підтверджених випадків загибелі російських генералів на війні в Україні досить багато — понад 10, а за даними ЗМІ — понад 20.

Плетенчук звернув увагу на те, що Соколов є ключовою фігурою для Чорноморського флоту.

“Умовний Путін не керує кораблями в морі, не керує флотом. Для цього є спеціально навчені люди, в даному випадку — командувач флоту, який прекрасно обізнаний про стан бойової готовності особового складу кораблів, який знає, як їх застосовувати в морі”, — сказав спікер.

Читайте також: Розбитий штаб Чорноморського флоту РФ: які можливості втратили окупанти, назвав оглядач Defense Express

Нагадаємо, Сили спеціальних операцій України підтвердили ліквідацію командувача Чорноморським флотом РФ Віктора Соколова, який був у штабі в Севастополі, коли по будівлі було завдано ракетного удару. Також загинули 34 офіцери, а ще 105 окупантів дістали поранення.

Прямий ефір