Російські силовики затримали 21 кримського татарина біля “суду” у Севастополі

Фото Facebook Кримської солідарності

Сьогодні, 25 жовтня,  у Севастополі російські силовики незаконно затримали кримськотатарських активістів під будівлею окупаційного “Кримського гарнізонного воєнного суду”, підконтрольного РФ, та адвокатів, які надавали їм захист.

Про це повідомляє UA з посиланням на Facebook Представництва президента України в Автономній Республіці Крим.

Активісти зібралися, щоб почути адвокатів, які по відеоконференцзв’язку повинні були взяти участь у розгляді апеляційної скарги на вирок фігурантам справи “Хізб ут-Тахрір”.

Як повідомили у “Кримській солідарності”, 21 кримського татарина відвезли у відділок міліції №3 міста Севастополя.

Серед затриманих: координатор “Кримської солідарності” Ділявер Меметов та кореспонденти “Кримської солідарності” – Зідан Аджікелямов, Руслан Параламов і Делявер Ібрагімов.

На адвоката Едема Семедляєва склали протокол за статтею 19.3 КпАП РФ.

“Це пряме перешкоджання професійній адвокатській діяльності та позбавлення права на захист затриманих”, – йдеться у повідомленні.

Представництво засуджує незаконні дії окупаційних органів Криму з обмеження свободи слова, зокрема затримання українських громадян та перешкоджання журналістській та професійній адвокатській діяльності.

Нагадаємо, 12 жовтня кримські татари прийшли до так званого “Кримського гарнізонного військового суду”, щоб взяти участь у судовому засіданні у справі “червоногвардійської групи” Хізб ут-Тахрір. Внаслідок цього їх затримали окупанти.

Читайте також: У Києві вшанували пам’ять кримськотатарського льотчика Амет-Хана Султана

Прямий ефір