Російські окупанти закидають Часів Яр авіабомбами, реалізуючи тактику “випаленої землі”, — Рябих

Часів Яр. Фото: gettyimages.com

Сили оборони України контролюють ситуацію в Часовому Яру Донецької області, але окупаційна армія РФ у спробах захопити місто закидає його авіаційними бомбами. Про це сьогодні, 19 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Валерій Рябих.

“Потрібно сказати, що попри жертви, противник постійно кидає в бій лавини піхоти, практично відправляючи на смерть своїх військовослужбовців. Тут дивує просто маніакальне прагнення з російського боку закидати поле навколо Часового Яру трупами. Річ у тому, що, крім окремих інструментів, як керовані авіаційні бомби, які Російська Федерація активно застосовує на цьому та інших напрямках, у РФ в технологічному плані мало що залишилося для досягнення успіхів на фронті. І єдиним подібним інструментом, який зараз виглядає так, що він не має якихось обмежень, — це саме використання великих мас піхоти для того, щоб долати опір українських військовослужбовців”, — сказав він.

Військовий експерт констатував, що раніше російські окупанти обрали тактику “випаленої землі”, яку реалізовували за допомогою великої кількості артилерійських боєприпасів, коли 2022 року інтенсивність могла досягати до 6 тис. боєприпасів на день. Зараз із артилерією ситуація в окупантів стала складнішою, тому вони використовують авіаційні бомби.

“Російські солдати приходять тільки на повністю випалену землю, за якою, як видається, немає можливості зачепитися, щоб її обороняти. І зараз треба сказати, що Російська Федерація всіляко використовує ту ситуацію, що склалася довкола допомоги Україні найближчими місяцями. Нагадаю, що з кінця минулого року, з листопада, підвисло питання з американською допомогою”, — сказав Рябих.

Він нагадав, що окупаційна армія РФ зараз бачить своїм головним стратегічним завданням захопити райони Донецької області, які залишаються під контролем Збройних сил України.

“Але, як бачимо, виконання цього завдання вже здійснюється третій рік, й можна говорити лише про невеликі досягнення, але величезні втрати техніки, живої сили з боку російських окупантів”, — зазначив військовий експерт.

Він констатував, що для російського командування важливими є якісь “сакральні дати”, на які воно ставить завдання захопити той чи інший український населений пункт, і зараз у планах російських окупантів саме Часів Яр.

“Але, в принципі, рельєф місцевості Часового Яру та наявність достатньої кількості сил та засобів Збройних сил України поки що дозволяє тримати це місто. І українські військові кажуть, що для окупантів буде вкрай важким завданням, щоб його вирішити якраз у ті поставлені терміни, які бачить російське військово-політичне керівництво”, — сказав Рябих.

Читайте також: Бої за Часів Яр стануть вирішальним моментом у війні за Донбас, — аналітик

Нагадаємо, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко вважає, що найближчим часом наступ російських військ на Часів Яр Донецької області набиратиме обертів. Окупанти не зможуть захопити місто до 9 травня, як того хоче російське військове командування, але продовжуватимуть тиск. Найбільша проблема при обороні Часового Яру полягає в тому, що армія РФ має значну перевагу у повітрі.

Прямий ефір