Російські окупанти “ведуться” на українські муляжі техніки й витрачають дефіцитні боєприпаси, — Коваленко

Олександр Коваленко. Фото: zerkalo.az

Унаслідок використання Україною макетів військової техніки окупанти РФ втрачають свої дефіцитні боєприпаси. Про це сьогодні, 18 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, завдяки таким макетам українським військовим вдалося зберегти чимало людських життів та техніки.

Експерт зазначив, що коли російський баражуючий боєприпас “Ланцет” замість дорогої техніки знищує якийсь фанерний макет, то йдеться про марнування даремно самого боєкомплекту.

“Кількість “Ланцетів” обмежена, і вони не виробляються тисячами. Аналогічно й інші боєприпаси, які застосовують російські окупанти, особливо якщо йдеться про якісь високоточні, наприклад, такі, як артилерійські постріли осколково-фугасного типу “Краснопіль”, — сказав Коваленко.

Макети стали частим явищем і їх можна зустріти вздовж усієї лінії зіткнення.

“І варто зазначити, що Україна в цьому питанні набагато випереджає Росію. У нас використання макетів, скажімо так, вони наближені за зовнішнім виглядом до реальних аналогів. Якщо йдеться про гаубицю M777, або Д-20, Д-30, або іншу якусь техніку, то під час використання розвідувальних безпілотників їх практично не можна відрізнити на землі. Їх навіть маскують так, щоб виглядало, наче їх намагаються максимально замаскувати, щоб уберегти від ураження. І на це неодноразово російські окупанти ведуться, а потім у себе ще й у різного роду “z-пабліках” публікують відео, як знищили ці фанерні вироби, радіють з того, що вони знищили IRIS-T або з того, що знищили М777. А через деякий час з’ясовується, що це було не більше ніж купа фанери”, — сказав Коваленко.

За його інформацією, вартість муляжів, залежно від матеріалів, деталізації, може становити від сотні до тисячі доларів.

“Але знову-таки, ці суми порівняно з реальною технікою є сміховинними”, — наголосив експерт.

Читайте також: Знищено ще 620 загарбників та 34 повітряні цілі: втрати росармії оновив Генштаб ЗСУ

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, протягом неділі, 17 вересня, на фронті відбулося понад 35 бойових зіткнень. Сили оборони України продовжують ведення оборони на сході та півдні України, наступальної операції на Мелітопольському напрямку та наступальних дій на Бахмутському напрямку.

Прямий ефір