Російське військове керівництво вимушене передчасно залучити курсантів військових училищ, — Генштаб ЗСУ

Форма російських окупантів. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Російське військове командування намагається компенсувати нестачу офіцерських кадрів, достроково випускаючи курсантів військових училищ. Тим часом окупаційні підрозділи продовжують зазнавати суттєвих втрат на землі України. Силами оборони за минулу добу відбито ворожі атаки поблизу трьох населених пунктів. Про це сьогодні, 1 жовтня, йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу Збройних сил України, інформує FREEДОМ.

Зусилля противника, як і раніше, зосереджені на захопленні Донецької області та утриманні зайнятих територій. Окупанти продовжують завдавати ударів, зокрема й по цивільній інфраструктурі України. Упродовж минулої доби ними завдано 4 ракетних та 15 авіаційних ударів, здійснено понад 85 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по військових та цивільних об’єктах на території України.

“Від ворожих ударів постраждало понад 50 населених пунктів. Зокрема, Білогорівка, Новомиколаївка, Благодатівка, Сухий Ставок та Одрадівка”, — повідомили в Генштабі ЗСУ.

Через брак людських ресурсів, насамперед офіцерських кадрів, російське військове керівництво вимушене передчасно залучити курсантів військових училищ. У Тюменському військовому училищі буде проведено достроковий випуск курсантів, їх планують направити на первинні офіцерські посади у військові частини, що комплектуються мобілізаційним резервом. Курсантів випускних курсів Рязанського десантного училища направляють для проведення підготовки полків мобілізаційного резерву, що здійснюється на базі полігонів неподалік Рязані, Омська, Пскова, Тули та інших міст.

“Для зазначених підрозділів, планують заходи підготовки та злагодження терміном не більше одного місяця, з подальшим вибуттям до району ведення бойових дій на території України”, — йдеться в повідомленні Генштабу.

Сили оборони України за минулу добу відбили атаки противника неподалік Нью-Йорка, Зайцевого та Соледара в Донецькій області.

Українська авіація завдала 11 ударів, уразивши опорний пункт, 6 районів зосередження озброєння та військової техніки, а також 4 зенітних ракетних комплекси противника. Підрозділи протиповітряної оборони збили три БПЛА та вертоліт Ка-52. Ракетні війська й артилерія уразили 11 пунктів управління різного рівня і 8 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки. Також в зону ураження потрапили ще 14 військових об’єктів ворога: склади з боєприпасами, зенітні ракетні комплекси, переправи, станції радіоелектронної боротьби та розвідки.

Читайте також: Усі дії Кремля — це спроба відтягти час визнання свого програшу, — Подоляк

Прямий ефір