Російське командування бачить перспективу досягти результату в Авдіївці порівняно з Бахмутом, — Коваленко

Знищення російських окупантів. Вугледар. Скріншот: Facebook/72 ОМБр ім. Чорних Запорожців

Найбільш запеклі бої на східному фронті відбуваються на 4 основних локаціях — у Мар’їнці, Вугледарі, Авдіївці та Бахмуті. До того ж саме у Вугледарі військовий потенціал російських окупантів значно знизився. Про це сьогодні, 23 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“До того ж Вугледару в цьому випадку я б відвів узагалі найостаннішу позицію. Тому що там потенціал у російських окупантів значно знизився. Вони зазнали серйозних втрат. І зараз без відновлення боєздатності підрозділів, яке може зайняти у них до місяця… А відновити темпи та інтенсивність штурмових дій вони не зможуть. Тобто у захисників Вугледара є певне вікно, можливості перевести дух”, — сказав він.

Щодо Авдіївки, за словами оглядача, ситуація така, що практично всі штурмові наступальні дії в районі цього міста здійснювали 1-й і 2-й армійські корпуси так званих “ЛНР” і “ДНР”.

“Тобто, грубо кажучи, “мобіки” тимчасово окупованих частин Луганської та Донецької областей. І вони, звичайно ж, за своєю якістю значно поступаються, навіть у нинішньому вигляді, регулярним військам російських окупаційних підрозділів. У зв’язку з цим російське командування бачить перспективу в Авдіївці досягти певного результату в порівнянні з Бахмутом. І зараз відбувається те, що, власне, в певному сенсі очікувалося досить давно, — росіяни починають переоцінювати важливість Бахмута для них як для пункту вже якоїсь пропаганди, якоїсь реляції, досягнення на Донецькому плацдармі, і переорієнтовують свою увагу вже на Авдіївський напрямок”, — каже Коваленко.

Таким чином, на думку оглядача, російське командування намагатиметься посилити тиск з боку 1-го і 2-го армійських корпусів уже великою кількістю підрозділів своїх регулярних окупаційних військ.

“Чи вийде? Є досить серйозні сумніви, оскільки Авдіївка сама по собі, якщо порівнювати навіть із Бахмутом, ну так… Бахмут веде оборону дев’ятий місяць, а Авдіївка — дев’ятий рік. І цим усе загалом сказано. Це локація, яка куди більш стійка за своїми оборонними можливостями, навіть ніж, наприклад, Бахмут”, — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: “10-12 ракет на добу залітають у місто, раніше таких ударів не було”: що відбувається в Авдіївці (ВІДЕО)

Прямий ефір