Російська церква не має нічого спільного з богом, — політолог про московський патріархат в Україні

Володимир Путін та Патріарх Кирило. Фото: espreso.tv

Сьогодні Україні важливо раз і назавжди покінчити з усім, що пов’язано з Російською Федерацією, і позбутися агентів, які максимально намагаються здаватися не тими, ким є. І щодо московського патріархату це має бути не просто заборона, а кримінальні справи, які мають розглядатися в судах. Таку думку сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Артем Бронжуков.

“До того ж це не просто заборона московського патріархату, це повинні бути кримінальні справи, які повинні розглядати в суді. Усі люди, які в рясах роками прикидалися церковними служителями, а за фактом були агентами агресора, повинні нести цілком справедливе і головне — законне покарання”, — сказав він.

Політолог наголосив, що російська церква не має нічого спільного з богом.

“Деяким людям не особливо важливо було проводити паралелі між українською церквою і московською. Але сьогодні є купа кейсів, які можна наводити як приклад і якраз розвінчувати міфи стосовно російської церкви. Вона не має нічого спільного з богом. Це якраз просування російських наративів “русского мира”, це переховування злочинців. Ми можемо згадати бразильського терориста Лусваргі, який воював за так звану “ДНР”, а після переховувався в Києво-Печерській Лаврі. І спасибі українським патріотам, які його там знайшли”, — додав Бронжуков.

Також, на його думку, з людьми потрібно працювати в плані освіти та просвіти.

“Якщо ми будемо сьогодні на державному рівні займатися політикою просвіти людей стосовно церкви, спрямовувати й пояснювати те, чому подібні рішення держава ухвалює, я думаю, ні в кого не буде виникати подібних думок. Згадаймо період до повномасштабного вторгнення Росії, то і в Маріуполі, і в Харкові були люди, які вважали, що в принципі Росія — це друг і союзник. Але після того, як російські бомби почали знищувати мирних громадян, стирати з лиця землі цілі квартали і показали, що позиція Путіна не має нічого спільного з дружбою, союзом і гуманізмом. Те ж саме потрібно перекладати на церкву і пояснювати людям. Я впевнений, що сьогодні в Україні вже ніхто не плекає жодних надій з приводу того, що з Росією можна дружити, крім відкритих агентів, якими дуже часто є якраз представники московського патріархату”, — резюмував Артем Бронжуков.

Читайте також: Коли московський патріархат припинить існування в Україні — думка політексперта

Нагадаємо, на думку релігієзнавця, історика, письменника Ігоря Козловського, релігійний чинник фактично став частиною ідеологічної машини Росії, загальної ідеологеми, яка спрямована на те, щоб створити у внутрішнього споживача уявлення про те, що війна, розв’язана Кремлем, є священною. Робиться спроба сакралізувати взагалі всі дії влади РФ.

Прямий ефір