Російська пропаганда робить із Бахмута символ — подобу Сталінграда, Курської дуги і Берліна одночасно — причини назвав експерт

Бахмут. Зруйнований внаслідок обстрілу житловий будинок. Фото: uatv.ua

Бахмут у Донецькій області не є стратегічним містом, яким його намагається представити російська пропаганда. Про це сьогодні, 14 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт з питань безпеки Іван Варченко.

“Я абсолютно згоден з тим, що Бахмут не є якимось стратегічним містом, яким його намагається представити російська пропаганда… Ми розуміємо, що кожен росіянин уже від малого до великого, знає, що таке Бахмут і що це за місто. В Україні росіяни роблять із Бахмута якусь подобу, знаєте, одночасно Сталінграда, Курської дуги і Берліна. І насправді Бахмут — це дуже важливо і дуже важливо саме до Нового року. Це те, що Путін хоче представити російському народу на блюдечку, покласти на новорічний стіл, під новорічну ялинку”, — сказав Варченко. 

Він нагадав, що російська окупаційна армія не має якихось успіхів на фронті з літа, коли вона захопила українські Сєвєродонецьк і Лисичанськ.

“На сьогодні головне місто, яке вони представляють ледь не як ворота для перемоги в Україні — це Бахмут. І з нього вони зробили саме символ, і їм дуже важливо до Нового року взяти це місто. Я припускаю, що ще два тижні це буде найважча м’ясорубка, яку можна уявити зараз, саме Бахмут… Насправді звісно, ми розуміємо, що українські Сили оборони не дадуть їм такої можливості, не дадуть можливості Путіну у своїй новорічній промові сказати, що вони взяли Бахмут”, — підкреслив експерт.

Варченко додав, що перші серйозні атаки Бахмута почалися ще навесні.

“Вони готові будуть покласти ще кілька десятків тисяч. І потім, упевнившись у тому, що до Нового року і до Різдва його взяти не вдасться, ентузіазм вичерпається. Я думаю, що Росія приречена навколо Бахмута перейти до позиційної оборони, і звісно, російські війська будуть виснажені”, — вважає він.

На думку експерта, російській пропаганді буде складно пояснити, чого армія РФ досягла у війні в Україні майже за рік війни, зазнавши величезних втрат.

Варченко також зазначив, що росіяни намагаються змінювати тактику ведення бойових дій, але українські Сили оборони швидко це прораховують і знаходять шляхи протидії.

Читайте також: “За нами Україна, за нами наші родини”: українські артилеристи стримують російських окупантів під Бахмутом

Прямий ефір