Роспропаганда плодить величезну кількість версій причин трагедії, щоб відвернути фокус уваги і створити сумніви у світової спільноти. Про це заявила сьогодні, 7 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заступниця керівника проєкту StopFake, професорка Мадридського університету ім. Карлоса ІІ Вікторія Романюк.
“На старті РФ намагалася замовчати та тримати паузу, демонструючи обережність. А зараз ми бачимо безліч, просто величезну кількість конспірологічних теорій навколо цієї трагедії. Російська пропаганда намагається відволікати різними версіями, що “не все так однозначно”, “це не ми, це українська сторона” і це викликає сумніви у світових експертів, це відтягує рішення щодо серйозних радикальних заяв”, — сказала Романюк.
Експертка також висловила думку, що Захід шокований цим терактом і дуже обережно формує свої висновки про ситуацію на гідроелектростанції.
“Насправді усвідомити трагедію та чітко назвати винних — це означає усвідомити та озвучити глибину божевілля та неадекватності Росії, російської влади, що, безумовно для західного суспільства, для західного медіапростору дуже небезпечно. Це означає визнати глобальну небезпеку від Росії для Європи та всього світу. Глобально це означає ухвалювати якісь дуже серйозні радикальні рішення щодо російського режиму, до чого, мабуть, світова спільнота ще не зовсім готова”, — вважає Романюк.
Вона наголосила, що наслідки цієї катастрофи світ вивчатиме ще довго.
Заступник керівника проєкту StopFake резюмувала, що тактика Кремля — всіляко стимулювати в росіян агресію проти України.
Читайте також: Села йдуть під воду: яка ситуація у Херсонській області (ВІДЕО)
Нагадаємо, російські війська у вівторок, 6 червня, підірвали Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області. Херсонська обласна військова адміністрація оголосила евакуацію з районів потенційного підтоплення. Президент України Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради безпеки й оборони України. Після підриву окупантами Каховської гідроелектростанції рівень води в річці Дніпро стрімко підіймається. У зоні ризику опинилися 16-17 тис. осіб.