Російська армія застосовує хімічні засоби ураження, зокрема люїзит, — Коваленко

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

Російські збройні сили активно застосовують хімічну зброю проти українських військових на Бахмутському напрямку. Зокрема, використовують люїзит. Про це сьогодні, 5 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Так, дійсно, з’являються свідчення того, що все частіше застосовується люїзит, або як його ще називають, Речовина №17. Загалом це заборонено, як і багато інших засобів хімічних. А в російських окупантів наразі обмежені можливості щодо надання дієвого вогневого ураження силам оборони України. Маючи кількісну перевагу, вони не мають якісної переваги. Тому, щоб компенсувати ось цю технічну, технологічну складову, вони вдаються до заборонених засобів, яких у них на складах велика кількість ще з часів Радянського Союзу”, — розповів він.

Російська армія застосовує всі можливі засоби для того, щоб зупинити Збройні сили України (ЗСУ). Експерт упевнений, що використання таких заборонених методів будуть тільки частішати.

“Застосування таких речовин небезпечне навіть для того, хто його застосовує. Оскільки все залежить від того, в якому напрямку вітер, від погодних умов. Але вони йдуть навіть на такі кроки для того, щоб утримувати території, які контролюють, щоб відбивати контратаки з боку сил оборони України. І я не виключаю, що застосування буде лише частішати”, — констатував він.

Читайте також: Росії важлива демонстрація загрози, — Коваленко про можливий підрив ЗАЕС

Зазначимо, що люїзит відносять до стійких отруйних речовин і має загальноотруйну і шкірно-наривну дію. Речовина токсична для людини за будь-яких форм впливу і здатна проникати через матеріали захисних костюмів і протигаза. Люїзиту притаманна також подразнювальна дія на слизові оболонки та органи дихання.

Прямий ефір