Роботу української артилерії на Бахмутському напрямку показала кореспондентка FREEДОМ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Збройні сили України (ЗСУ) за добу, 2 березня, на сході відбили 170 російських атак на п’яти гарячих напрямках. У Донецькій області росіяни зосередили живу силу поблизу Авдіївки, також противник продовжує штурмувати Лиманський та Бахмутський напрямки. Українська артилерія понад місяць не дає можливості російським окупантам узяти в кільце український Бахмут, інформує військова кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

80 російських атак щодня фіксує Генеральний штаб на сході України: більша їхня частина припадає на Бахмутський напрямок, атаки противника відбиваються, зокрема, роботою української артилерії.

Знищуючи відкриту піхоту противника, артилерія прикриває українську піхоту, даючи їй можливість вести вуличні бої та відкидати росіян на раніше зайняті позиції. Працюють українські захисники і по російській техніці.

“Нам говорили, щоб ми вражали танки й БТРи, БМП — це найжирніші цілі, ну це якщо брати за всю війну”, — розповів захисник України Максим.

Відпочивають артилеристи лише по 6 годин на добу. Найчастіше вогонь по противнику відкривають удень, уночі намагаються не розкривати позицій, щоб росіяни не вели на них полювання.

“Здебільшого спалах помічають тільки вночі, це саме таке, що можуть вирахувати, тому вночі ми менше через це працюємо”, — зазначив Максим.

Боєприпаси українські артилеристи витрачають раціонально, щоб завдавати точних ударів, покладаються на дані безпілотників. 

“Працюємо тільки з дронами, безпілотниками, коригуванням, щоб не стріляти куди завгодно. Хотілося б, не знаю, надходження озброєння, більше боєприпасів. Справляємося тим, що маємо”, — поділився військовослужбовець ЗСУ Назар.

Донбас, як і раніше, залишається найгарячішим напрямком. До початку березня російській армії не вдалося окупувати його територію. За даними Генерального штабу, в бойових діях лише минулого місяця загинули 21 тис. 470 росіян.

Читайте також: Ми утримуємо Бахмут, бо в цьому є військовий сенс, — офіцер ЗСУ

Прямий ефір