“Рішення для захисту життя”: ухвалення Палатою представників США допомоги для України оцінив президент Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Ухвалене рішення США про допомогу Україні відчують і воїни на передовій, і міста й села, які потерпають від російського терору. Про це сьогодні, 20 квітня, наприкінці 787-ї доби повномасштабного вторгнення Росії під час вечірнього звернення заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Він зазначив, що сьогоднішній день від самого ранку різні регіони України провели в умовах повітряних тривог, російських ударів.

“Від сходу до півдня. Сумщина, Чернігівщина, Харківщина, Дніпровщина, Херсон, область, Одеська область, Миколаївщина, Запоріжжя, Донеччина. Ракети, удари дронами, артилерія. Багато руйнувань, багато всього: будинки, портова інфраструктура, обʼєкти енергетики. Є постраждалі. На жаль, є загиблі. Мої співчуття рідним та близьким. Увесь день сьогодні — робота нашої ППО, відповіді на російські удари, робота рятувальників ДСНС України, усіх служб”, — розповів Зеленський.

“Але сьогоднішній день усе ж трошки інший”, — додав він. Бо сьогодні Україна отримала рішення, якого очікувала, — про пакет американської підтримки.

“Дуже вагомий пакет, який відчують і наші воїни на передовій, і наші міста й села, які потерпають від російського терору. Сьогодні відбулось голосування Палати представників Сполучених Штатів. Дякую кожному й кожній, хто підтримав наш пакет: це рішення для захисту життя. Дякую особисто спікеру Майку Джонсону, всім американським серцям, які так само, як і ми в Україні, відчувають, що російське зло точно не повинне вигравати. Сподіваюсь, що розгляд пакета в Сенаті США й направлення президенту Байдену будуть достатньо швидкими”, — акцентував президент України.

Зеленський зазначив, що Україна цінує кожен прояв підтримки. Америка від перших днів цієї війни проявляла своє лідерство.

“І саме таке американське лідерство є життєво важливим для того, щоб у світі зберігся міжнародний порядок, заснований на правилах та передбачуваності життя для всіх народів. Безперечно, ми використаємо американську підтримку, щоб зміцнити обидва наші народи та наблизити справедливе завершення цієї війни — війни, яку Путін повинен програти”, — резюмував глава держави.

Читайте також: Допомогу Україні на 61 млрд доларів підтримала Палата представників США

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. Йдеться про суму в 61 млрд доларів. Розгляд цього питання блокували, починаючи з жовтня 2023 року.

Прямий ефір