Rheinmetall запустить виробництво бронетехніки в Україні вже 2024 року — деталі

Штаб-квартира найбільшого німецького виробника зброї Rheinmetall AG . Фото: ap.org

Німецький збройовий концерн Rheinmetall Group планує запустити виробництво своєї бронетехніки на території України вже наступного року. Першими зразками стануть колісні бронетранспортери Fuchs та бойові машини піхоти Lynx. Відповідний контракт з Україною має бути підписаний на початку 2024-го. Про це виданню WirtschaftsWoche повідомив генеральний директор компанії Армін Паппергер, передає FREEДОМ.

“Після підписання контракту ми хочемо, щоб перша колісна машина була готова в Україні приблизно через шість-сім місяців, а перший Lynx — через 12-13 місяців”, — сказав Паппергер.

Разом із цим гендиректор наголосив, що новозбудована бронетехніка Rheinmetall надходитиме в Україну значно раніше.

“Перші десять машин Lynx уже виготовляються в рамках спільного виробництва між нами й Україною тут, у Німеччині, та в Угорщині. Після етапу нарощування виробництва ми зможемо швидко виготовити значну кількість цих машин повністю в Україні”, — пояснив Армін Паппергер.

Він пояснює незвично короткий час виконання тим, що співпраця добре просунулася: Rheinmetall вже є найбільшим партнером України в оборонно-промисловому комплексі. У 2022 році концерн отримав замовлення на суму близько 900 млн євро, цьогоріч обсяг замовлень зріс приблизно до 2,5 млрд євро.

Голова Rheinmetall не бачить проблем із безпекою виробництва в Україні.

“Ми не будуємо нових заводів; скоріше, як Rheinmetall, ми будемо орендувати наявні заводи, переобладнувати їх і потім експлуатувати. І вони, здається, досить добре захищені”, — зауважив він.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина створить з Україною спільне оборонне підприємство, яке займатиметься виробництвом військової техніки. Відповідний дозвіл антимонопольне відомство ФРН видало німецькій збройовій компанії Rheinmetall. Завод, орієнтований на будівництво та обслуговування військової транспортної техніки, базуватиметься в Києві.

Прямий ефір